LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Szefowie Activision i EA na liście stu najbardziej przepłacanych CEO w 2019 roku

Firma As You Sow opublikowała raport stu najbardziej przepłacanych dyrektorów generalnych amerykańskich firm w 2019 roku.

Wśród nich znaleźli się prezesi między innymi The Walt Disney Company, Discovery, Netfliksa czy McDonald’s. Na liście obecni są także dyrektorzy generalni dwóch znaczących firm z branży wirtualnej rozrywki. Pierwszym z nich, który uplasował się na 45. pozycji, jest Robert A. Kotick (szerzej znany jako Bobby Kotick) - prezes Activision Blizzard. W dole niechlubnej tabeli (na 98. miejscu) znalazł się natomiast Andrew Wilson, czyli szef Electronic Arts.

To już piąte tego typu zestawienie stworzone przez firmę As You Sow. Organizacja posługuje się w swoich badaniach ciekawą metodologią. W skrócie: firma bada współczynniki, takie jak zarobki konkretnego szefa, głosy za i przeciwko takim zarobkom, i na tej podstawie oblicza o ile CEO jest przepłacany. Co ciekawe, znajdziemy tam także stosunek zarobków dyrektora do uśrednionych zarobków przeciętnego pracownika.

Szef Activision Blizzard zarabia ponad 28 milionów dolarów rocznie, natomiast dyrektor generalny Electronic Arts - ponad 35 mln dolarów. W przypadku Bobby’ego Koticka stosunek jego zarobków do uśrednionej płacy przeciętnego pracownika wynosi 306:1. Nieco wyższy wskaźnik znajdziemy natomiast przy nazwisku Andrew Wilsona - 371:1. W porównaniu do innych prezesów nie są to wcale imponujące wyniki. Dla przykładu: W. Nicholas Howley, CEO TransDigm Group, może „pochwalić się” stosunkiem 1306:1.

Źródło:
"Serek" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-23 18:01:01