LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Szef Blizzarda wyklucza free-to-play w StarCraft II; liczne aktualizacje w drodze

Szef firmy Blizzard Entertaiment wykluczył wprowadzenie formatu free-to-play w StarCraft II podczas rozmowy z serwisem PCGamesN w miniony weekend.

Mike Morhaime stwierdził wprost, że „argumenty przemawiające za wprowadzeniem modelu free-to-play nie znajdują poparcia w konkretnych liczbach”. W jego opinii jednorazowa inwestycja w StarCraft II jest o wiele bardziej opłacalna dla graczy:

StarCraft II jest bardziej wartościowy niż jakakolwiek inna marka na rynku. […] Jeżeli kupiliście grę podczas [promocji] Czarnego Piątku, zapłaciliście za nią 20 dolarów, czyli o połowę mniej niż zazwyczaj. Porównajcie to z wydatkami na tak zwane „darmowe gry”. Za dwadzieścia dolarów macie tytuł, w który właściwie możecie grać wiecznie.

Na poparcie swoich słów Morhaime powołał się na samych graczy mówiąc, że „oni wiedzą, jaką ta gra ma wartość”.

Pogłoski o modelu free-to-play w StarCraft II zostały więc oficjalnie zdementowane. Nie oznacza to jednak, że firma Blizzard nie stara się przyciągnąć do popularnego RTS-a nowych graczy. Zmiany w interfejsie dodatku Heart of the Swarm (na przykład wskaźnik liczby robotników, ustawienia kolorów pasków życia itp.), wprowadzenie systemu poziomów doświadczenia, klanów – a wraz z zapowiadaną obszerną aktualizacją bety m.in. także obsługi grup – można interpretować jako chęć przyciągnięcia do StarCrafta II bardziej „casualowych” fanów strategii. Na oficjalnym forum gry pojawiły się nawet głosy, że Blizzard celuje w tym aspekcie zwłaszcza w fanów League of Legends.

Natomiast wczoraj firma z Irvine w Kalifornii wprowadziła zmiany w balansie w Wings of Liberty, których od dłuższego czasu dopraszała się społeczność graczy – niektórzy z nich zarzucali nawet Blizzardowi, że nie interweniując celowo faworyzuje graczy spoza Korei. Aktualizacja osłabia działanie jednej z jednostek zergów, infektora. Modyfikacje wprowadzono w oparciu o testy przeprowadzone na dwóch specjalnych mapach – zapowiedziano je niecały miesiąc temu.

W nadchodzących tygodniach można się spodziewać kolejnych zmian koncepcji jednostek – tym razem w becie Heart of the Swarm. Wynika tak z zapowiedzi pracownika firmy Blizzard odpowiedzialnego za balans rozgrywki, Davida Kima. Aktualizacja, która pojawi się przed Świętami Bożego Narodzenia, nie skupi się jedynie na nowych jednostkach, ale przede wszystkim zmodyfikuje zasady funkcjonowania tych, które znamy z Wings of Liberty.

Źródło:
"Aver" - GRY-OnLine


Klemens
2012-12-05 18:19:37