LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Szaleństwo na mody w Cities: Skylines

Autorzy niezwykle udanego symulatora budowy miasta chwalą się, że ich gra wzbudza w odbiorcach potrzebę tworzenia modyfikacji.

- Twórcy modów wręcz opanowali grę - mówi Susana Meza Graham, dyrektor ds. operacyjnych w Paradox Interactive, odnosząc się do ostatniego hitu wydawniczego swojej firmy, Cities: Skylines. Według podawanych przez nią informacji, już w ciągu pierwszych kilku dni powstało aż pięć tysięcy modów do tego tytułu.

To tylko dowodzi, że decyzja o pozwoleniu graczom na dłubanie przy Cities: Skylines była jak najbardziej trafiona. - Nie sądziłam, że ktokolwiek oczekiwał aż takiego zaangażowania - mówi Graham. - Społeczność powstała i zaczęła budować praktycznie z dnia na dzień.

Na wspomnianych pięciu tysiącach licznik modyfikacji Cities: Skylines się rzecz jasna nie zatrzymał. Obecnie w Steam Workshop można pobrać ponad 9 tys. map, modów i zapisanych stanów rozgrywki. - Wiemy na podstawie innych naszych tytułów, jak niesamowicie ważna jest scena modderska dla podtrzymania żywotności gry przez długi czas. Zawsze staraliśmy się więc skupiać na tym aspekcie - dodaje przedstawicielka Paradox Interactive.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2015-04-11 16:23:48