LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Subterfuge - podwodna strategia autorów World of Goo zadebiutuje 15 października

Po dwóch latach intensywnych prac duet w składzie Ron Carmel i Noel Llopis wreszcie ukończył prace nad podwodną strategią mobilną Subterfuge i gra trafi do sprzedaży 15 października.

Gra mocno odbiega od większości strategii mobilnych, która projektowane są z myślą o krótkich kilkuminutowych meczach. Zamiast tego bitwy w Subterfuge ustawione są tak, aby trwały około tygodnia. W trakcie tego okresu gracz kilka razy dziennie musi sprawdzić sytuację w wirtualnym świecie i wydać odpowiednie rozkazy.

Cała akcja toczy się pod wodą i gracze kontrolują flotę futurystycznych okrętów podwodnych. Wygrywa ten, komu jako pierwszemu uda się zgromadzić 200 kilogramów cennego minerału znanego jako Neptunium. Jego zdobywanie wymaga posiadania morskich platform wydobywczych, więc konflikt najczęściej koncentruje się wokół walki o te obiekty. Każdy gracz zaczyna zabawę z pięcioma platformami, a na mapie jest zawsze również sporo niezajętych struktur, więc początkowe fazy potyczki są najczęściej wyścigiem w celu przejęcie jak największej ilości tych obiektów.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale jednocześnie gracze nie wydają rozkazów jednocześnie. Zamiast tego ustalana jest kolejność ich ruchów i każdy z ich otrzymuje określony limit czasowy na wprowadzenie własnych poleceń i dopiero gdy to zrobi nadchodzi kolej kolejnego użytkownika. Podstawowymi jednostkami są górnicy, którzy służą zarówno do gromadzenia surowców, jak i przeprowadzania ataków. Na dłuższe dystanse musimy ich transportować okrętami podwodnymi, które również służą do walki. Do tego po pewnym czasie uzyskujemy możliwość szkolenia tzw. specjalistów, czyli potężnych jednostek specjalnych, których właściwe wykorzystanie może odmienić losy całego konfliktu.

W rozgrywce bierze zazwyczaj udział spora grupa graczy i dlatego kluczową rolę odgrywa tworzenie sojuszy, co pozwala pokonać wspólnymi siłami potężniejszych graczy, którzy stanowiliby zbyt duże wyzwanie przy samotnym ataku. Jednocześnie prędzej czy później każdy taki pakt kończy się zdradą jednego z członków. Subterfuge oferuje sporą swobodę dyplomacji i ustalając plany z innymi użytkownikami możemy zastawiać skuteczne pułapki oraz tworzyć fałszywe przymierza.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-04 14:58:59