LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Stellaris: Federations pozwala na zagrywki rodem ze Star Wars

Fani Gwiezdnych wojen i gier firmy Paradox Development Studio – łączcie się!

Stellaris: Federations skupia się, jak sama nazwa wskazuje, na rozwoju i dodaniu głębi opcji tworzenia oraz członkostwa w federacji. Teraz w ramach tej organizacji państwa członkowskie mogą głosować nad szeregiem praw i zaleceń, a ostatecznie można stworzyć czuwający nad wszystkim Senat. Członkowie Senatu zmieniają się cyklicznie, miejsce nie jest stałe, jednak można je takim uczynić. Jeżeli ma się odpowiednią potęgę (ekonomiczną, technologiczną i militarną), a także wielu dłużników wśród innych władców – nikt nie ośmieli się stanąć na Twojej drodze. Jednak to dopiero początek.

Zapewnienie sobie stałego miejsca w Senacie to sukces, ale nie całkowity. W dalszej kolejności należy pozbyć się z niego innych – nie ma sensu dzielić się władzą. To również można zrobić za pomocą uchwał - wykorzystując swoje wpływy. Nie jest to rzecz prosta, ale użytkownikowi Reddita o nicku Skyelarkey oraz kilku innym osobom się udało. Ostatecznie zostajemy jedynym członkiem Senatu, a w praktyce Imperatorem – niczym Palpatine.

Pikanterii całej sytuacji nadaje fakt, że Stellaris daje nam możliwość stworzenia własnego Imperium – od wybrania interesującej nas rasy oraz nazwy kraju, poprzez doktrynę, a kończąc na imieniu umiłowanego władcy. Tutaj pole do popisu dla kreatywnego gracza jest dość spore. Dodam, że można grać cywilizacją o możliwościach psionicznych (jeżeli przymruży się oko, to można to uznać za przejaw MOCY – prawda?).

Wraz z płatnym dodatkiem gra dostała również darmową aktualizację o nazwie Verne, która wprowadza wiele zmian dotyczących funkcjonowania federacji. Co swoją drogą nie uszło uwadze niektórych recenzentów na Steamie. Użytkownik o nicku ^4PiP w swojej negatywnej opinii głosi:

„Galaktyczna Wspólnota” jest częścią darmowego patcha (2.6) – nie potrzebujesz tego DLC. Kupując to DLC płacisz 19,99 dolarów za kilka Genez [dodatek wprowadza możliwość wyboru początków naszej cywilizacji], Megastocznię oraz Molocha [potężną ruchomą bazę].

Źródło:
"Czaruś" - GRY-OnLine


Klemens
2020-03-23 12:50:49