LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Steam.tv - Valve wkrótce uruchomi serwis mający być rywalem Twitcha

Firma Valve zamierza rzucić rękawicę serwisowi Twitch. Sposobem na to ma być nowa streamingowa usługa nazwana Steam.tv.

Strona o tej nazwie wczoraj na chwilę pojawiła się w Sieci, ale był to falstart spowodowany błędem jednego z pracowników. Serwis został szybko wyłączony, ale dzięki tej wpadce dowiedzieliśmy się o jego istnieniu. Firma potwierdziło, że trwają nad nim prace i najpewniej będzie on częścią streamingowych ulepszeń szykowanych na tegoroczny International, czyli turniej gry Dota 2, który odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia.

Valve już od pewnego czasu coraz więcej uwagi poświęcało tej kategorii. Pod koniec ubiegłego miesiąca testy beta opuściły nowe funkcje Steam Chat, pozwalające na większą swobodę przy zarządzaniu listami znajomych, m.in. poprzez tworzenie grup ulubionych użytkowników, a filmy, obrazki i tweety zaczęły pojawiać się wewnątrz okienka czatu.

Po zalogowaniu się na Steam.tv ładowany był interfejs wyświetlający Czat Steam ze wspomnianymi ulepszeniami. Dostępna była również opcja zapraszania znajomych do wspólnego oglądania transmisji. Jako że serwis nie był jeszcze gotowy na premierę, wiele rzeczy nie działało do końca tak jak powinno i streamingowano jedynie grę Dota 2, ale generalnie ta wpadka dała nam niezłe pojęcie o tym, co szykuje Valve.

Nie ulega wątpliwości, że serwis pomyślano jako alternatywę dla Twitcha. Steam.tv zaoferuje więcej opcji i lepszy interfejs niż dotychczasowy system Steam Broadcasting. Udostępni także czat głosowy z poziomu samej przeglądarki, choć w wersji testowej działało to tylko w Google Chrome.

Strona już została wyłączona, więc na razie trudno o więcej konkretów, ale do startu turnieju International pozostały tylko dwa dni, więc wkrótce powinniśmy otrzymać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-08-18 19:03:08