LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Steam prezentuje nowy wygląd i funkcjonalności

Na swoim panelu podczas tegorocznego Game Developers Conference firma Valve Software zaprezentowała światu nową wersję biblioteki Steam, która latem ma zostać udostępniona graczom w ramach otwartych beta-testów.

Oprócz pierwszych obrazków prezentujących bibliotekę po „faceliftingu” ujawniono garść konkretów na temat szykowanych zmian w jej działaniu.

Zacznijmy od tego, że poszczególne pozycje będzie można nie tylko przydzielać do kategorii, jak ma to miejsce dotychczas, lecz również sortować, opierając się na tagach. Po kliknięciu w grę na liście znajdującej się po lewej stronie okna naszym oczom ukaże się całkowicie odmieniony ekran startowy. Oprócz podstawowych danych, jak data ostatniej rozgrywki i czas spędzony przy wybranym tytule, a także odnośników do centrum społeczności lub strony w sklepie, znajdziemy na nim między innymi informacje o ostatniej aktywności znajomych, kartach, dostępnych dodatkach oraz modach czy też zrzutach ekranu swojego autorstwa.

Na samym szczycie karty poświęconej danej grze wygospodarowano natomiast miejsce na wiadomości od deweloperów, a przede wszystkim – na organizowane przez nich wydarzenia pokroju turniejów, transmisji na żywo czy ważnych aktualizacji, o których gracze będą informowani na wybrane przez siebie sposoby. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by ustawić sobie mailowe, sms-owe przypomnienie lub dodać określone wydarzenie do kalendarza Google.

Same wydarzenia otrzymają również oddzielną zakładkę, której zawartość będzie się różnić w zależności od tego, jakie tytuły dany gracz posiada w swojej kolekcji; zostaną też podzielone na główne i poboczne. Deweloperzy dostaną przy tym narzędzia pozwalające im mierzyć zaangażowanie graczy w owe wydarzenia.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-21 22:29:32