LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Starcraft II – skandal podczas turnieju ZOTAC CUP Masters

Tegoroczne finały turnieju ZOTAC CUP Masters w StarCraft II: Wings of Liberty przeszły do niechlubnej historii e-sportu.

Wszystko za sprawą finałowej rozgrywki pomiędzy dwoma wyjadaczami - Limem "Larva" Hong Gyu oraz chińskim graczem o pseudonimie Legenda. Larva dominował przez całe spotkanie, którego stawką było 10.000 dolarów (ponad 35.000 złotych). W pewnym momencie postanowił dać upust swojej pogardy dla przeciwnika i zamiast sterować kamerą ręką, użył do tego… stopy. Oczywiście to nietypowe zachowanie zauważyli wszyscy oglądający, w tym organizatorzy turnieju. Lim został bardzo szybko skrytykowany przez społeczność gry, która zarzuciła finaliście brak szacunku dla swojego oponenta. Głos zabrał również przeciwnik Larvy, który w swoim poście na jednym z chińskich portali nazwał swojego rywala „klaunem” oraz człowiekiem „chorym psychicznie”.

Koniec końców organizatorzy turnieju wystosowali oświadczenia, w którym również krytykują zachowanie zawodnika oraz jednocześnie poinformowali społeczność gry, że Hong Gyu został zawieszony i nie będzie mógł brać udziału w kolejnych tego typu turniejach. Niestety, pomimo zawieszenia Larva nie został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, a co za tym idzie nie odebrano mu nagrody głównej, czyli 10 tysięcy dolarów.

Źródło:
"MiqT" - GRY-OnLine


Klemens
2017-12-08 16:58:25