LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Star Wars: Galactic Defense – debiutuje tower defense w realiach Gwiezdnych Wojen

Na platformach Google Play i App Store zadebiutowała kolejna gra mobilna osadzona w realiach Gwiezdnych Wojen.

Tym razem jest nią strategia typu tower defense zatytułowana Star Wars: Galactic Defense, która wyprodukowana została przez firmę Disney we współpracy ze studiem DeNA (The Collectables, Transformers: Age of Extinction, Final Fantasy: Record Keeper). Zgodnie z zapowiedziami, tytuł został udostępniony w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Akcja Star Wars: Galactic Defense rozgrywa się na przestrzeni wielu lat i zahacza fabularnie o wszystkie wydane dotąd epizody filmowej serii. W grze, wzorem Star Wars: Commander, otrzymujemy możliwość pokierowania dwiema stronami konfliktu, a więc Imperium i Rebelią. Obie frakcje dysponują własnymi wieżyczkami oraz bohaterami. Wybór daje również szerszy ogląd na całą historię, stylistycznie nawiązującą do serialu animowanego Star Wars Rebels.

Rozgrywka w Star Wars: Galactic Defense sprowadza się do podróżowania z planety na planetę i odpierania ataków wrogiej armii na niewielkich mapach. Zgodnie z duchem gatunku tower defense, przeciwnicy poruszają się po wytyczonych ścieżkach, wzdłuż których gracz rozstawia struktury obronne. Do tych ostatnich należą nie tylko klasyczne wieżyczki strażnicze, ale też garnizony, pozwalające szkolić żołnierzy, wysyłanych następnie na drogę w celu powstrzymywania kolejnych fal przeciwników.

Wybudowane budynki ulepsza się za fundusze zdobyte za eliminowanie przeciwników. Tym samym gracz jest w stanie odpierać ataki coraz potężniejszych fal wrogów. Ponadto użytkownik korzysta z pomocy wspomnianych bohaterów, wśród których znajdą się postacie ze wszystkich sześciu filmowych odsłon sagi (Jasną Stronę Mocy reprezentują m.in. Luke Skywalker i Han Solo, a Ciemną Darth Vader i Maul). Do dyspozycji graczy oddano też różnorakie moce, umożliwiające przeprowadzenie bezpośrednich ataków.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2014-10-30 17:44:22