LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Star Citizen z kampanią Squadron 42 jednak bez opóźnień?

Studio Cloud Imperium Games zdementowało ostatnie pogłoski na temat opóźnienia premiery Squadron 42 – kampanii fabularnej gry Star Citizen.

Minęły już cztery lata od czasu, gdy Chris Roberts – ojciec kultowej serii Wing Commander – zapowiedział Star Citizen. Przez ten czas gracze przyzwyczaili się już do kolejnych opóźnień, aczkolwiek ostatnie doniesienia niemieckiego magazynu Gamestar z targów gamescom o przesunięciu premiery Squadron 42 – kampanii dla jednego gracza, będącej integralną częścią produkcji Robertsa – na 2017 rok spotkały się z chłodnym przyjęciem. Część internautów wątpiła jednak w wiarygodność tego przekazu, nawet po wypowiedzi Michaela Grafa, kierującego redakcją Gamestar. Wątpliwości okazały się uzasadnione, o czym przekonał się Andy Chalk z serwisu PC Gamer, który zwrócił się do firmy Cloud Imperium Games z prośbą o rozjaśnienie sytuacji. W odpowiedzi przedstawiciel producenta zapewnił, że Roberts w wywiadach podczas gamescom 2016 nie udzielał żadnych informacji na temat terminu wydania gry. Twórca miał jedynie zapewniać, że zakończono dodawanie nowych elementów i zespół skupia się na dopracowaniu produkcji.

Również rozmówca Chalka odmówił podania jakichkolwiek danych odnośnie premiery, aczkolwiek zapowiedział „aktualizację wizualną” oraz raport dotyczący postępów w pracach nad Star Citizen. Obu doczekamy się dopiero za miesiąc, jako że zostaną zaprezentowane w trakcie konwentu CitizenCon, rozpoczynającego się 9 października. Być może wtedy poznamy też ostateczną datę wydania tej ambitnej produkcji.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-09-07 17:01:19