LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Spacecom - kosmiczny RTS od 11 bit studios trafi niedługo na Androida i iOS

Wiemy już, kiedy gra Spacecom - minimalistyczny, kosmiczny RTS, będący pierwszą produkcją wydaną pod marką 11 bit launchpad - trafi na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS.

Tytuł, którym od kilku miesięcy bawią się użytkownicy pecetów, wyląduje w ofertach platform Google Play i App Store w przeciągu kilku najbliższych tygodni, o czym poinformowano w kwietniowym dzienniku dewelopera 11 bit.

Spacecom to debiutanckie dzieło niezależnego studia Flow Combine. Zespół został założony przez Kubę Stokalskiego oraz byłych członków firmy CD Projekt RED, w tym Marka Ziemaka i Macieja Czerwonkę, mających za sobą pracę nad grami z serii Wiedźmin. Gra zadebiutowała pierwotnie na komputerach osobistych w cyfrowej dystrybucji, ale od samego początku wiedzieliśmy, że w przygotowaniu są również edycje mobilne.

Produkcja kładzie nacisk na zmagania w trybie multiplayer (dla maksymalnie sześciu graczy), choć nie zabrakło w niej także kampanii solowej oraz trybu potyczek, w których stajemy w szranki ze sztuczną inteligencją. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym i wymaga od graczagraczy umiejętności podejmowania szybkich, strategicznych decyzji. Celem zabawy jest odniesienie zwycięstwa nad konkurencyjnymi kosmicznymi armadami, co wiąże się z koniecznością daleko posuniętego planowania i stosowania wyszukanych taktyk.

W stosunku do edycji pecetowej, odsłona mobilna doczeka się nowego sterowania i odświeżonego interfejsu, dostosowanego do obsługi za pomocą ekranów dotykowych (także tych o mniejszej przekątnej). W tym samym dzienniku dewelopera padło też zapewnienie, że This War of Mine na iOS – konwersja bardzo udanego symulatora przetrwania od 11 bit studios – zostanie niebawem wysłane firmie Apple do akceptacji. Niewykluczone, że gra pojawi się w App Store przed końcem maja. O edycji na Androida póki co cisza.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2015-04-29 18:03:54