LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sony znowu na plusie. Sprzedano już 63,3 miliona egzemplarzy PlayStation 4

Poznaliśmy najnowsze wyniki finansowe koncernu Sony. Dotyczą one pierwszego kwartału roku podatkowego 2017, czyli okresu od 1 kwietnia do końca czerwca.

Jako całość firma zanotowała dobre rezultaty, generując przychody na poziomie 16,5 miliarda dolarów i zysk operacyjny ok. 1,4 miliarda dolarów. Nas tradycyjnie bardziej interesują rezultaty osiągnięte przez dział odpowiedzialny za gry i konsole.

Game & Network Services zanotowało ponad 5% wzrost przychodów w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Główną zasługą takiego stanu rzeczy jest większa sprzedaż gier, także w ramach cyfrowej dystrybucji, oraz cieszące się wysoką popularnością gogle PlayStation VR. Z drugiej strony spadły zyski operacyjne, co związane jest z obniżką ceny konsoli oraz brakiem w ostatnich miesiącach tak dużych hitów first-party jak Uncharted 4: Kres Złodzieja, które w maju 2016 roku zawojowało listy sprzedaży. Poza tym swoje trzy grosze dołożył niekorzystny kurs jena.

Tak czy siak, dział radzi sobie bardzo dobrze. W okresie kwiecień-czerwiec sprzedano 3,3 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 4 (o 200 tysięcy mniej niż w tym samym okresie rok temu), co oznacza, że łącznie rozeszło się już 63,3 miliona egzemplarzy.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-08-01 17:19:30