LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sony porzuciło tworzenie gier na PlayStation Vita

W wywiadzie dla serwisu 4Gamers Masayasu Ito z firmy Sony poinformował, że nie zamierza ona już tworzyć żadnych gier przeznaczonych na konsolę przenośną PlayStation Vita.

Korporacja chce teraz w całości poświęcić się wspieraniu swojej najnowszej platformy, czyli PlayStation 4. Oczywiście, nie znaczy to wcale, że na PlayStation Vita nie wyjdą już żadne produkcje. Po prostu ich autorami będą studia niezwiązane z Sony.

Ta nowina nie jest oczywiście zaskoczeniem i w praktyce Masayasu Ito jedynie oficjalnie potwierdził to, co fani wiedzieli od dawna. Sony od dłuższego czasu oswajało zresztą użytkowników PlayStation Vita z takim stanem rzeczy. Przedstawiciele korporacji wcześniej informowali o tym, że okres tworzenia przez nią wysokobudżetowych przenośnych produkcji to już przeszłość.

Ponadto firma nie kryje, że nie widzi szans na opracowanie w przyszłości kolejnej konsoli przenośnej. Na placu boju pozostała więc już tylko firma Nintendo, która samodzielnie będzie musiała odpierać ataki urządzeń mobilnych. Nawet ta korporacja postanowiła jednak niedawno rozszerzyć swoje marki na smartfony i tablety.

Posiadacze PlayStation Vita mogą szukać pocieszenia w fakcie, że platforma wciąż jest wspierana przez inne zespoły. Cały czas wychodzi na nią sporo produkcji japońskich, a przychylnym okiem na ten sprzęt patrzą również zachodni deweloperzy niezależni. Przy odrobinie szczęścia użytkownikom tej konsoli nie powinno więc w najbliższym czasie zabraknąć nowych tytułów.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-25 09:44:28