LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sniper: Ghost Warrior 3 nieźle się sprzedaje; wkrótce ma ruszyć produkcja Lords of the Fallen 2

Firma CI Games opublikowała nowy raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku oraz wszystkie dziewięć minionych miesięcy.

Producent i wydawca gier wideo zanotował dobry okres, uzyskując 17,7 miliona złotych przychodów oraz 3,6 miliona zysku netto w ostatnim kwartale i 90,9 miliona przychodów i 5,1 miliona złotych zysku w okresie styczeń-wrzesień bieżącego roku. Zaznaczono jednak, że są to szacunkowe dane – ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w skonsolidowanym raporcie kwartalnym pod koniec listopada. Niemniej raczej zbyt wiele się w nim nie zmieni. Marek Tymiński, prezes CI Games, stwierdził, że:

Jesteśmy zadowoleni z poziomu sprzedaży i jest nieco lepsza niż oczekiwania po premierze. Z kilku istotnych rynków napłynęły dodatkowe zamówienia i najwięcej z USA. W magazynach zabrakło wersji na konsolę PlayStation 4, a na Xbox One zostało nam niewiele w USA. Obecnie trwa produkcja kilkudziesięciu tysięcy sztuk gry na obie platformy. Maksymalizujemy też sprzedaż wersji na PC w kanałach cyfrowych.

Wygląda na to, że w ostatecznym rozrachunku Sniper: Ghost Warrior 3 nie radzi sobie tak źle, jak mogłoby się wydawać. Produkcja zadebiutowała w kwietniu bieżącego roku, zebrała przeciętne recenzje, a do tego ukazała się bez zapowiedzianego multiplayera. Mimo wszystko do końca czerwca wysłano do sklepów 750 tysięcy egzemplarzy, co zapewniło CI Games stabilizację finansową. Jak widać kolejne miesiące nie były wcale gorsze i zamówienia na grę spływają dalej.

„Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami, którym powierzymy produkcję. Model biznesowy będzie podobny jak w przypadku pierwszej części, która w większości powstała poza naszymi studiami. Jedynka była sporym sukcesem i jest to obecnie jedna z naszych najmocniejszych marek. Szacujemy, że w Lords of the Fallen zagrało dotychczas ponad 7 mln graczy, co stanowi mocny fundament pod kolejną część” – stwierdził Tymiński.

Co ważne, szef CI Games wyjawił także, że wymieniono „prawie cały zespół odpowiedzialny za testowanie”, co dobrze wróży na przyszłość. Oprócz tego dowiedzieliśmy, że: „budżety Lords of the Fallen 2 i taktycznej strzelanki, której produkcja ruszyła latem, mają być zbliżone do budżetu Lords of the Fallen, który przekroczył 30 mln zł”. Ponadto w tajemniczej strzelance wykorzystanych ma być „wiele rozwiązań technicznych ze Snipera, ale będzie to zupełnie nowa gra.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-20 18:58:56