LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sklep Games Republic zostanie zamknięty

Z przykrością informujemy, że dni sklepu Games Republic są policzone.

Punkt dystrybucji cyfrowej założony przez polską firmę 11 bit studios w 2014 roku zostanie zamknięty jeszcze w tym miesiącu. Jak donosi serwis Bankier.pl, zarząd firmy uznał, że Games Republic nie przynosi zadowalających wyników finansowych i nie ma perspektyw na poprawę tej sytuacji.

Wiadomość ta jest o tyle zaskakująca, że nie tak dawno temu, bo pod koniec września, uruchomiono polską wersję platformy, co pozwalało wierzyć w jej przyszły rozwój oraz dalsze rozszerzanie się na inne języki. Wygląda jednak na to, że była to jedynie próba ratowania serwisu. Przedtem Games Republic było dostępne wyłącznie po angielsku i nastawione na klientów z różnych krajów – oczywiście dało się z niego swobodnie korzystać także u nas.

Games Rebublic oferuje spory wybór elektronicznych wersji gier pecetowych, w tym tytuły z najwyższej półki. W odróżnieniu jednak od wielu podobnych punktów dystrybucji cyfrowej – na czele z niekwestionowanym królem w tej kategorii, Steamem – Games Republic oferowało możliwość prowadzenia własnego sklepiku z grami. W momencie, gdy ktoś kupił w nim jakąś produkcję po kliknięciu w zamieszczony przez nas link, otrzymywaliśmy część środków ze sprzedaży. Opcja ta wydawała się szczególnie praktyczna dla YouTuberów, którzy cieszą się sporym ruchem na swoich kanałach i stronach, a przy okazji pomagała wypromować sklep. Niestety, nawet ten ciekawy pomysł nie pociągnął za sobą rewolucji i nie zapewnił Games Republic wystarczającej popularności.

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine


Klemens
2016-12-09 16:52:31