LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sieciowa Kompania Braci także na rynku amerykańskim?

Serwis IGN przedstawił przypuszczenia, że Company of Heroes Online, czyli sieciowa wersja bardzo dobrze przyjętej gry, miałaby pojawić się również na rynku amerykańskim.

Według początkowych zapowiedzi miała ona dotyczyć tylko i wyłącznie Azji. Co wskazuje na możliwość ekspansji multiplayerowej Kompanii Braci także na Zachód? Tytuł pojawił się w raporcie finansowym THQ.

Wspomniany raport podsumowuje miniony okres roku finansowego i wskazuje na konkretne plany w roku 2010. Wyliczono więc prawie wszystkie projekty, które miałyby pojawić się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. W kategorii gier sieciowych figurują dwa tytuły: zapowiedziana już wcześniej Dragonica Online oraz właśnie Company of Heroes Online. Co na to sam wydawca?

Po skontaktowaniu się z firmą THQ GameSpot otrzymał wymijającą odpowiedź jej przedstawiciela, który powiedział, że oficjalnych planów odnośnie przyszłości Company of Heroes Online nie przedstawiano. Powyższe informacje muszą na razie pozostać w sferze czystych spekulacji, chociaż na pewno jest jakaś szansa. Podstawowy Company of Heroes ma przecież wielu zwolenników.

Wydaje się, że pomysł stworzenia stricte sieciowego Company of Heroes będzie strzałem w dziesiątkę. Opisywana gra, oficjalnie przeznaczona na rynek chiński, miałaby być darmowa (zapewne pojawią się w niej mikrotransakcje). Na Dalekim Wschodzie za tytuł będzie odpowiadało przedsiębiorstwo Shanda, zajmujące się już kilkoma innymi, lokalnymi produkcjami sieciowymi.

Oczywiście na powyższe doniesienia patrzymy przez pryzmat naszego własnego rynku. Start gry w USA mógłby przecież oznaczać, że być może pojawiłaby się ona także w Europie (albo przynajmniej moglibyśmy wziąć udział w zabawie na serwerach amerykańskich). Pozostaje nam poczekać na dalsze raporty z frontu i mieć nadzieję, że THQ nie zapomni także o fanach ze Starego Kontynentu.

Źródło:
Szymon "Hed" Liebert - GRY-OnLine


Klemens
2009-08-01 09:30:46