LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sid Meier's Civilization VI – premiera jesiennej aktualizacji, Indonezji oraz Khmerów

Wczoraj miała miejsce jednoczesna premiera darmowej aktualizacji jesiennej do Civilization VI oraz kolejnej paczki DLC, zawierającej Indonezję i nację Khmerów.

O nieodpłatnej aktualizacji informowaliśmy już wcześniej, dlatego przypominamy jedynie, że w jej centrum znalazły się fundamentalne zmiany systemu religii, w tym nowe panteony, wierzenia, jednostki religijne i modernizacja walki o wyznawców. Co ciekawe, udostępnione w tym samym czasie płatne rozszerzenie dodało do gry cywilizacje będące mocnymi kandydatami do „boskiego” zwycięstwa – akurat by przetestować wprowadzone nowinki. Przyjrzyjmy się im więc nieco bliżej.

Zacznijmy od Khmerów – wyspiarskiego narodu, dowodzonego przez kambodżańskiego króla Dżajawarmana VII. Lud znany z buddyjskich wierzeń posiada umiejętność „Wielkie baraje”, która sprawia, że wybudowane w okolicach akweduktów farmy produkują dodatkową żywność, a same drogi wodne wytwarzają bonusową wiarę i udogodnienia. Władca może zaś przejąć sąsiadujące tereny, zapewnić swoim podwładnym obszary mieszkalne oraz dodatkową żywność, jeśli wybuduje dzielnice świątynne na brzegach rzek. Unikalnym budynkiem jest zapewniający miejsce na relikwię Prasat, a gracz może prowadzić działania wojenne za pomocą Domrey – mocniejszych od zwykłych katapult balist, zamontowanych na grzbietach słoni. Są one w stanie strzelać i ruszać się w tej samej rundzie.

Drugą z dodanych cywilizacji jest Indonezja, na czele której stanęła królowa regentka Dja Gitardża. Umiejętność „Wielka Nusantara” pozwala dzielnicom miast na korzystanie z premii sąsiedzkich, jeśli znajdują się nieopodal heksów wybrzeży. Wojownicza przywódczyni Majapahitów przyznaje zaś umieszczonym na brzegach mórz i oceanów miastom premię do religii, niskie ceny zakupu statków za punkty wiary oraz okrętowanie i wyokrętowanie misjonarzy bez utraty możliwości ruchu. Unikalne ulepszenie to zapewniający obszary mieszkalne, produkcję i żywność Kampung (trzeba go jednak umieścić przy łodziach rybackich). Zamiast fregaty w dokach znajdziemy malezyjską dżonkę – szybką jednostkę morską, dającą okolicznym statkom dodatkowe ruchy oraz zyskującą premię do siły bojowej podczas walki w formacji.

DLC Khmer and Indonesia Civilization & Scenario Pack zawiera także skupiony na religii scenariusz „Droga do nirwany”, nowy cud natury – Zatokę Ha Long – oraz powracający z poprzednich edycji religijny cud świata Angkor Wat. Koszt pakietu to 9 euro (ok. 38 zł) i jest on już dostępny w systemie dystrybucji Steam.

Źródło:
"Movis" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-20 19:09:50