LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Saksońskie rozszerzenie do Króla Artura debiutuje na rynku

Rozszerzenie gry Król Artur pozwalające nam objąć dowództwo nad Saksonami właśnie zadebiutowało na rynku.

Wcielimy się w naczelnego wodza Saksonów i poprowadzimy naszych oddanych chrześcijaństwu podwładnych do walki z hordami pogan. Odbędzie się to w kampanii, która dostarczy ponad 30 godzin zabawy. Akcja toczyć się ma równolegle do wydarzeń z głównej gry, choć zaoferuje samodzielną fabułę. Dodatkowo twórcy przygotowali tryb sandbox, który pozwoli na nieskrępowaną scenariuszem kampanii swobodną rozgrywkę. W nim gracze otrzymają sporą dowolność w decydowaniu o szczegółach zabawy. Będą mogli samodzielnie ustalać warunki zwycięstwa, jak również decydować o takich aspektach, jak agresywność sztucznej inteligencji czy poziom nasiąknięcia świata magią.

Zarówno w kampanii, jak i trybie sandbox czeka na nas sporo nowych elementów wzbogacających rozgrywkę. Rozbudowany system dyplomacji rozszerzy możliwości interakcji z Kościołem, Sidhe, innymi królami, gildią wyjętych spod prawa, słynnymi rycerzami oraz również kandydatkami na naszą żonę. Nie zabraknie też 5 nowych jednostek oraz 3 dodatkowych typów oddziałów (w tym pochodzących nie z tego świata Strażników). Przyjdzie nam też skorzystać z pomocy 5 bohaterów podążających ścieżką wytyczoną przez legendarnego Beowulfa. Ponadto, dodatek rozbuduje grę o 10 umiejętności bohaterów, 5 zdolności oddziałów, 30 artefaktów oraz 30 zadań pobocznych. Wypełnianie tych ostatnich polegać będzie zarówno na toczeniu bitew, jak i rozgrywek dyplomatycznych.

W pierwotnych doniesieniach była mowa również o drugim rozszerzeniu, które koncentrować się miało na frakcji Walijczyków. Na informacje o losach tego dodatku zapewne przyjdzie nam poczekać aż opadnie trochę kurz wywołany przez premierę King Arthur: The Saxons.

Źródło:
Wiktor "Adrian Werner" Ziółkowski - GRY-OnLine


Klemens
2010-06-11 20:21:57