LOGOWANIE
Zarejestruj sie

STALKER The Arrival tajemniczym projektem bitComposer lnteractive

Pod skrzydłami firmy bitComposer Interactive powstaje produkcja zatytułowana STALKER The Arrival.

Miłośnicy „słowiańskiego postapo” nie mają ostatnio powodów do narzekań. Po premierze świetnego Metro Exodus na horyzoncie majaczą kolejne produkcje czerpiące z tego nurtu, czyli powoli wychodzący z cienia Chernobylite oraz wciąż enigmatyczny S.T.A.L.K.E.R. 2. Wygląda na to, że do owego grona może dołączyć jeszcze jeden tytuł, czyli STALKER The Arrival, za którego wydaniem będzie stać bitComposer Interactive.

Firma jeszcze w lipcu 2018 roku (wniosek został złożony ponad rok wcześniej, bo w maju 2017 roku) zarejestrowała stosowny znak towarowy, który odnosi się do wszystkiego, co związane z grami wideo przeznaczonymi na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne. Ponadto do sieci trafił logotyp, który możecie zobaczyć poniżej.

Obecnie nie wiemy zbyt dużo na temat owego tajemniczego projektu. Pod znakiem zapytania stoi zarówno reprezentowany przez niego gatunek, jak i to, które studio deweloperskie się nim zajmuje. Inna sprawa, że w 2014 roku firma bitComposer Entertainment ogłosiła bankructwo, jednocześnie zgłaszając gotowość do restrukturyzacji, jeśli tylko znajdzie się inwestor, który pomoże jej stanąć na nogi. Od dłuższego czasu wydawca nie dał jednak znaku życia, więc na dobrą sprawę nie wiadomo, czy obecnie ktokolwiek pracuje nad ową pozycją. Przytoczone powyżej daty zdają się jednak potwierdzać, że w istocie coś jest na rzeczy.

Warto przy tym zauważyć, że choć tytuł budzi jednoznaczne skojarzenia z serią, nad którą pieczę sprawuje ukraińskie studio GSC Game World, STALKER The Arrival nie ma z nią nic wspólnego, gdyż reprezentuje zupełnie inną markę. W 2012 roku firma bitComposer Entertainment nabyła bowiem prawa do stworzenia adaptacji powieści Piknik na skraju drogi autorstwa Arkadija i Borisa Strugackich. Tytuł gry odnosi się więc do bohaterów owej książki, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwa, wyprawiają się do zamkniętych stref okalających miejsca lądowania statków obcej cywilizacji (z czym z kolei wiąże się podtytuł – The Arrival), by szukać tam cennych artefaktów.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-21 18:23:56