LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ruszyła otwarta beta Dungeon Overlord, czyli facebookowego spadkobiercy Dungeon Keepera

Firma Sony właśnie uruchomiła otwartą betę Dungeon Overlord, czyli facebookowego tytułu mocno inspirowanego serią Dungeon Keeper.

Dungeon Overlord to humorystyczna strategia MMO, w której wcielamy się w złego władcę lochów. Naszym zadaniem jest oczywiście rozbudowa własnego podziemnego imperium i zniszczenie wszystkich, którzy staną nam na drodze. Gra jest owocem współpracy Sony Online Entertainment oraz studia Night Owl Games.

Zabawę zaczniemy od rozwoju własnego imperium. Podziemia pełne są wartościowych surowców, które wpierw będziemy musieli wydobyć (za pomocą podległych nam potworów), a następnie wykorzystać je do rozbudowy lochów. W rozwoju oraz gromadzeniu armii monstrów przeszkadzać nam będą zarówno bohaterowie, jak i inni władcy podziemi. Gdy zgromadzimy już odpowiednie siły otrzymamy możliwość zaatakowania pobliskich wiosek i ograbienia ich ze wszystkiego co cenne.

Dungeon Overlord jest produkcją facebookową, więc dużą rolę odgrywają tutaj kontakty z pozostałymi graczami. Możemy tworzyć sojusze z innymi władcami podziemi i pomagać sobie nawzajem w zarządzaniu lochami, jak również wspólnie odpierać ataki oraz podbijać nowe terytoria. Oczywiście, interakcja z żywymi ludźmi nie musi ograniczać się jedynie do współpracy. Istotnym elementem całej zabawy jest bowiem atakowanie podziemi innych graczy. Dungeon Overlord jest obecnie w fazie otwartej bety. Gra jest darmowa, choć oczywiście pojawiają się również mikropłatności.

Zainteresowanym grą polecamy obejrzenie pierwszego zwiastuna tej produkcji.Trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach mamy prawdziwy wysp produkcji inspirowanym serią Dungeon Keeper. Na zeszłorocznym gamescomie ujawniono Dungeons, czyli grę, która zaprojektowana została jako duchowy spadkobierca tego cyklu. Niemiecka firma gamigo szykuje natomiast opartą na podobnym pomyślę trójwymiarową grę przeglądarkową pod tytułem Dungeon Empires. Ponadto, marka Dungeon Keeper wykorzystywana jest przez chińskie studio TQ Digital Entertainment, które pracuje obecnie nad produkcją MMO Dungeon Keeper Online.

Źródło:
Wiktor "Adrian Werner" Ziółkowski - GRY-OnLine


Klemens
2011-01-16 14:52:52