LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ruszyła beta GOG Galaxy 2.0, aplikacji gromadzącej gry ze wszystkich platform

Ruszyła zamknięta beta ogłoszonego w ubiegłym miesiącu GOG Galaxy 2.0, czyli nowej wersji aplikacji pozwalającej na połączenie bibliotek gier z różnych platform.

Wkrótce pierwsi użytkownicy otrzymają zaproszenia do testów.

Dostęp do aplikacji będzie rozsyłany w kolejności zgłoszeń. Użytkownicy przetestują najważniejsze funkcje aplikacji - integrację platform, instalację i uruchamianie gier PC, organizowanie biblioteki gier i podgląd aktywności znajomych.

Zespół GOG zachęca do przekazywania opinii, ale zaznacza przy tym, że to wciąż wczesna wersja aplikacji, dlatego mogą wystąpić błędy. Warto przypomnieć, że wciąż można się zarejestrować na oficjalnej stronie, zgłaszając chęć do udziału w becie.

Dzięki możliwości zaimportowania bibliotek z innych aplikacji, użytkownik GOG Galaxy 2.0 zarządza wszystkimi posiadanymi grami za pośrednictwem aplikacji. Możliwość łatwego uruchamiania z jednego miejsca dotyczy oczywiście tylko produkcji na PC.

Program będzie również śledzić statystyki, między innymi osiągnięcia i czas rozgrywki. Umożliwi też kontakt ze znajomymi ze wszystkich platform, podgląd aktywności użytkowników czy wyświetlanie rankingów, tworząc jedną, dużą listę przyjaciół.

Ponadto, w planach jest opcja „śledzenia nadchodzących premier i odkrywania gier popularnych wśród przyjaciół oraz docenianych przez członków społeczności”.

GOG Galaxy uruchomiono w 2014 roku. Aplikacja pozwala przeglądać, kupować i uruchamiać gry nabyte na platformie.

Źródło:
Przemysław Wańtuchowicz - Eurogamer.pl


Klemens
2019-06-24 16:13:30