LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ruszył Kickstarter karcianki w świecie Pillars of Eternity

Zgodnie z kwietniową zapowiedzią, w serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka funduszy na grę karcianą pod tytułem Lords of the Eastern Reach, osadzoną w uniwersum Pillars of Eternity. Studio Obsidian Entertainment – najwyraźniej zachęcone ogromnym sukcesem swojej pierwszej kickstarterowej kampanii – postanowiło ponownie rozwiązać kwestie finansowe na drodze składki i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny wypełni po brzegi (bądź co bądź mniejszy) mieszek.

Karcianka, którą tworzy firma Zero Radius Games we współpracy z Obsidianem, cieszy się bowiem żywym zainteresowaniem – projekt został sfinansowany jeszcze w dniu debiutu na Kickstarterze i dotychczas udało mu się osiągnąć dwa cele dodatkowe. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, aczkolwiek z terminu dostawy podanego przy poszczególnych progach można ostrożnie wnioskować, że odbędzie się ona początkiem 2016 roku. Zbiórka funduszy potrwa jeszcze 33 dni.

Lords of the Eastern Reach to karciana gra strategiczna dla 2-4 graczy. Bazuje ona na dość klasycznych rozwiązaniach, a zatem przyjdzie nam tworzyć armie, wznosić budynki, łupić podziemia i oczywiście walczyć, zarówno z potworami, jak i ze współgraczami.

Aby otrzymać swój egzemplarz Lords of the Eastern Reach, należy wyłożyć co najmniej 39 dolarów, czyli około 151 złotych według aktualnego kursu walut. Ponadto przesyłka do Europy to dodatkowy koszt 25 dolarów, a więc kolejne 97 złotych.

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęcie zbiórki na również zapowiadane papierowe RPG osadzone w tym samym uniwersum to już tylko kwestia czasu. Zdaje się, że studio Obsidian Entertainment zasmakowało w finansowaniu społecznościowym, więc niewykluczone, że Pillars of Eternity 2 także ufundowane zostanie w ten sposób. W tej chwili jednak wysiłki deweloperskie skupione są przede wszystkim na produkcji oficjalnego rozszerzenia kickstarterowego przeboju z marca.

Źródło:
"Meehovv" - GRY-OnLine


Klemens
2015-05-29 18:45:19