LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rozszerzenie Whispers of the Old Gods do Hearthstone: Heroes of Warcraft oficjalnie zapowiedziane

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, Blizzard oficjalnie zapowiedział dodatek Whispers of the Old Gods (u nas pod tytułem Przedwieczni Bogowie).

Zasadniczo potwierdziły się wcześniejsze informacje: rozszerzenie zadebiutuje na przełomie kwietnia i maja, wprowadzając do gry 134 nowe karty, z tytułowymi Starymi Bogami jako Legendami na czele: Yogg Saronem, Y’Shaarjem, N’Zothem oraz C’thunem. Jak na razie ujawniono tylko tego ostatniego, który po zagraniu losowo rozdziela obrażenia równe swojemu atakowi pomiędzy wszystkie wrogie postacie. Ciekawie prezentuje się kwestia Kultystów pokroju Twilight Elder (Starszy Zmierzchu) czy Beckoner of Evil (Krzewicielka Zła), którzy zgodnie z wcześniejszym przeciekiem będą wzmacniać jego statystyki. Bonusy te będą bowiem oddziaływać na C’thuna bez względu na to, czy posiadamy go w ręce lub na polu, czy też znajduje się on w naszej talii. Wśród nowych kart znajdą się też spaczone wersje starych postaci, jak choćby Corrupted Healbot (Wypaczony Medibot) czy Polluted Hoarder (Zbieracz Wyłupów).

Ponadto ostatecznie potwierdzono, że formaty Standard oraz Wild zadebiutują wraz z Whispers of the Old Gods, niemniej od poniedziałkowej aktualizacji otrzymamy możliwość sprawdzenia nowego interfejsu, dostosowanego pod oba te formaty. Jeśli chodzi o sam Standard, ekipa pracująca nad nim nie była zbyt chętna to zdradzania jakichkolwiek szczegółów. Przypomnijmy – w ramach rozgrywek tego typu będziemy mogli korzystać wyłącznie z podstawowych zestawów kart oraz tych z dodatków wydanych w bieżącym oraz minionym roku kalendarzowym. Jak wyjaśnił Ben Brode z firmy Blizzard w wywiadzie z serwisem MetaBomb, celem tego formatu ma być umożliwienie gry w zmieniającej się metagame (czytaj: stanie gry z uwzględnieniem najczęściej granych i wygrywających talii) bez wydawania przesadnie potężnych kart, które pozbawiałyby sensu korzystanie z tych wydanych wcześniej. Co się tyczy zmian w dotychczasowych kartach, Brode odmówił podania jakichkolwiek szczegółów. Według niego uczucie przegrania przez zbyt dobrą kombinację przeciwnika jest jeszcze gorsze, jeśli wiemy, że zostanie ono osłabione w dalszej przyszłości. Stąd też decyzja, by informacje o zmianach balansujących rozgrywkę ujawnić dopiero tuż przed ich wprowadzeniem.

Na koniec wypada wspomnieć o akcji promocyjnej, która ma odbyć się przed premierą dodatku Whispers of the Old Gods. Każdy, kto w póki co nie podanym okresie, zaloguje się do Tawerny, otrzyma trzy bezpłatne paczki tego rozszerzenia. Co więcej, po otwarciu którejkolwiek z nich natychmiast otrzymamy wspomnianego C’thuna wraz z dwoma wspierającym go Kultystami. Ponadto możliwe będzie zakupienie zestawu 50 pakietów w ramach przedsprzedaży, przy czym europejską cenę ustalono na 44,99 euro. Do każdego zakupu dodawane będą też specjalne rewersy kart inspirowane C’thunem. Ponadto paczki będą również przyznawane zwycięzcom na Arenie oraz osobom wykonującym nowe zadania w rozgrywkach rankingowych w formacie Standard.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-03-12 08:40:05