LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rome: Total War zmierza na urządzenia mobilne

Firma Sega zamierza przenieść na iPada grę Rome: Total War, czyli przebojową strategię z 2004 roku.

Gra wygląda na czystą konwersję pierwowzoru, w której zmieniono jedynie interfejs, tak aby pasował do sterowania za pomocą ekranów dotykowych. Wszystko wskazuje, że produkcja obejmie tylko podstawową wersję Rome: Total War, bez dodatków Barbarian Invasion i Alexander. Jednak, jeśli port odniesie sukces finansowy, to spodziewamy się, że te rozszerzenia także zostaną przeniesione na iPada.

Przypomnijmy, że Rome: Total War to rozbudowana strategia historyczna, której akcja osadzona jest w czasach starożytnych. Produkcja jest mieszanką RTS-a i turówki. W czasie rzeczywistym rozgrywamy bitwy, w których biorą udział tysiące żołnierzy. Natomiast w turach toczy się warstwa strategiczna wymagająca od nas dbania o rozwój ekonomiczny, militarny i technologiczny poddanych oraz o stosunki dyplomatyczne.

Rome: Total War było jedną najważniejszych pecetowych premier 2004 roku i wspólnie z Half-Life 2, Doom 3 oraz Far Cry wytyczyło nowe standardy graficzne na tym rynku. Poprzednie dwie części, czyli Shogun: Total War i Medieval: Total War, również oferowały wielkie bitwy, ale jednostki w nich reprezentowane były przez proste sprite’y. Natomiast w Rome: Total War autorzy postawili na trójwymiarowe modele i widok tysięcy wojowników zapierał dech w piersiach. Do tego gra była bardzo rozbudowana pod względem mechaniki i jej miodność sprawiła, że do dzisiaj nie brakuje graczy bawiących się w nią regularnie oraz tworzących do niej nowe mody.

Niestety, na razie wszystko wskazuje na to, że w planach jest tylko wersja na iPada. Posiadacze iPhone’ów oraz urządzeń z Androidem będą musieli obejść się smakiem.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-17 17:24:24