LOGOWANIE
Zarejestruj sie

RollerCoaster Tycoon Touch następną odsłoną popularnej serii firmy Atari

Firma Atari poinformowała, że pracuje nad RollerCoaster Tycoon Touch, czyli kolejną mobilną odsłoną popularnej serii strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu lunaparkami.

Podstawowa idea stojąca za rozgrywką pozostanie taka, jak w poprzednich odsłonach marki. Tradycyjnie wcielimy się więc w zarządcę nowo otwartego wesołego miasteczka i naszym zadaniem będzie przeobrażenie go w wielki lunapark, każdego dnia przyciągający niezliczonych gości.

Aby zrealizować ten cel będziemy musieli konstruować atrakcje, sklepy, restauracje, dekoracje oraz budynki służące zaspokajaniu potrzeb gości. W sumie do dyspozycji gracza oddanych zostanie ponad sto typów budowli. Jednocześnie będziemy dbali także o utrzymanie na wysokim poziomie zadowolenia klientów. Do tego dojdzie strona czysto biznesowa, wymagająca zwiększania zysków i cięcia kosztów.

W grze kluczową rolę odegra znak rozpoznawczy serii, czyli kolejki górskie. RollerCoaster Tycoon Touch zaoferuje sporą swobodę ich tworzenia. Za pomocą prostego systemu dotykowego będziemy rysowali ich kształt i wybierali surowce, z których wykonany będzie każdy fragment. Zabawę mają urozmaicić dodatkowo lekkie elementy karciankowe. W zamian za sukcesy finansowe i realizowania konkretnych zadań gracz nagradzany ma być zestawami losowych kart, pozwalających na odblokowanie nowych atrakcji oraz części do kolejek górskich.

RollectCoaster Tycoon Touch zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale testy wczesnej wersji już trwają w ramach tzw. soft-launcha w nowozelandzkim App Store, więc zapewne nie będziemy musieli czekać długo.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-11-17 14:07:41