LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Riot zapowiada aktualizację mapy Summoner's Rift w League of Legends

Nowa wersja Summoner’s Rift w League of Legends już wkrótce trafi na PBE. Czego się spodziewać?

Riot pracuje już od dłuższego czasu nad aktualizacją Summoner’s Rift. Ponieważ jest to ważna mapa, twórcy nie zmienili takich elementów jak zasięg wież, rozmiary alei czy układ zarośli. Miejsca, w których można ustawiać totemy i korzystać z teleportacji także pozostaną takie same.

Celem Riot jest poprawienie przejrzystości rozgrywki, czyli ułatwienie graczom wychwytywania najważniejszych informacji. Oznacza to, że w czasie potyczki środowisko powinno schodzić na drugi plan, natomiast bohaterowie i efekty cząsteczkowe muszą zostać wyeksponowane, by ułatwić podejmowanie decyzji.

Mapa została ona podzielona na dwie części, cechujące się własną stylistyką: zachodnią, spustoszoną przez Barona Nashora oraz wschodnią, gdzie dominuje klimat starożytności. Smok i Baron zostali przeprojektowani – staną się oni potężniejsi, a jednocześnie łatwiej będzie przewidzieć ich zachowanie. Twórcy dodali także nowe potwory.

Riot obiecuje, że gracze nie będą musieli wymieniać podzespołów swoich komputerów, choć nowa technologia renderowania tekstur wymaga nieco więcej pamięci RAM. Już wkrótce aktualizację będzie można testować na PBE. Nie wiadomo, ile czasu potrwają testy i wprowadzanie poprawek, toteż premiera nowej wersji mapy nie została jeszcze ustalona.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2014-06-07 12:52:46