LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Reggie Fils-Aime opuszcza Nintendo of America. Zastąpi go Bowser

Reggie Fils-Aime 15 kwietnia ustąpi z funkcji prezesa Nintendo of America.

Zastąpi go Doug Bowser, dotychczasowy starszy wiceprezes wspomnianej firmy, odpowiedzialny w niej za działy sprzedaży oraz marketingu (a wcześniej wiceprezes EA ds. globalnego planowania biznesu). Flis-Aime poinformował o swojej decyzji we wzruszającym wpisie na Twitterze.

Nintendo na zawsze pozostanie częścią mojego serca i jest to część wypełniona wdzięcznością – za niesamowicie utalentowanych ludzi, z którymi pracowałem, za możliwość reprezentowania tak wspaniałej marki, a przede wszystkim za to, że mogłem poczuć się jak członek najbardziej pozytywnej i trwałej społeczności graczy na świecie. Czekając na odejście w dobrym zdrowiu i humorze wiem, że to nie jest dla mnie "koniec gry", ale raczej "awans na kolejny poziom", na którym czeka mnie możliwość spędzania więcej czasu z moją żoną, rodziną i przyjaciółmi – powiedział Reggie Fils-Aime.

To bez wątpienia smutna wiadomość dla fanów Nintendo. Reggie Fils-Aime pracuje we wspomnianej firmie od przeszło 15 lat, zaś od 2006 roku piastuje funkcję prezesa „N of A”. Nie da się ukryć, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych twarzy w branży. Jego pamiętne wystąpienia w czasie różnorakich konferencji często wnosiły do imprez pewien powiew świeżości. Ostatnio wzbudził duże emocje w czasie gali The Game Awards 2018, pojawiając się na scenie w towarzystwie Phila Spencera z Microsoftu i Shawna Laydena – szefa Sony Interactive Worldwide Studios.

Było moim wielkim szczęściem móc pracować z Reggiem i być pod jego opieką przez cztery lata, które spędziłem w Nintendo of America. Bądźcie pewni, będziemy nadal rozwijać jego pracę, wzmacniać naszą markę i wspierać globalną misję Nintendo, jaką jest wywoływanie uśmiechów. Miliony tych ostatnich są jeszcze przed nami – zapewnił Doug Bowser.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-22 09:19:54