LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Q.U.B.E. 2 - zapowiedziano kontynuację gry logicznej

Wydana w 2012 roku popularna gra logiczna Q.U.B.E. doczeka się kontynuacji.

Jej autorzy, czyli ludzie z brytyjskiego studia Toxic Games, właśnie zapowiedzieli drugą części serii, która zatytułowana została po prostu Q.U.B.E. 2. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Gra obsadzi nas w roli pochodzącej z Wielkiej Brytanii archeolog imieniem Amelia Cross. Fabuła rozpocznie się wraz przebudzeniem bohaterki na powierzchni tajemniczej obcej planety. Kobieta, wspólnie z towarzyszką Emmą, będzie musiała odkryć sposób na powrót do domu.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Q.U.B.E. 2 stanowić ma rozwinięcie pomysłów z pierwszej części. Ponownie dostaniemy więc grę logiczną, w której wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy pierwszoosobowej, a zabawa sprowadzi się głównie do rozwiązywania zagadek. Eksplorowane lokacje mają być w dużej części zbudowane z różnokolorowych sześcianów, a bohatera wyposażona zostanie w rękawice pozwalające na manipulowanie tymi obiektami. Łamigłówki uatrakcyjni realistyczny silnik fizyczny.

Na razie niewiele wiadomo na temat zmian, jakie zaoferuje gra w porównaniu do pierwszego Q.U.B.E. Pokazane na screenach lokacje wydają się jednak znacznie bardziej różnorodne, a obecność towarzyszki podczas przygody zapewne wpłynie w jakiś sposób na przebieg rozgrywki.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-08-03 16:47:36