LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Projektant Hearthstone pyta o przyczynę spadku popularności gry

August Dean Ayala postanowił zapytać graczy, co skłoniłoby ich do powrotu do Hearthstone.

Hearthstone jest królem cyfrowych karcianek, lecz od jakiegoś czasu z miesiąca na miesiąc spada liczba aktywnych użytkowników. August Dean Ayala, odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniego balansu w grze, postanowił zapytać graczy, co w Hearthstone chcieliby zobaczyć i co skłoniłoby ich do powrotu do gry. W ciągu kilku dni otrzymał ponad 2000 odpowiedzi.

Jeden z najlepszych graczy, David "Dog" Caero, wymienił szereg przykładów, co można byłoby poprawić, poruszając takie kwestie, jak polaryzacja pojedynków, brak zróżnicowanych trybów zabawy czy nie do końca udane pomysły na niektóre karty. Największym jednak problemem jest to, że nową zawartość można bardzo szybko pochłonąć, po czym wszystko sprowadza się do stosowania jednego, znanego sposobu gry i wykorzystywanie w kółko tych samych taktyk, przez co zabawa staje się zbyt powtarzalna. Problem ze stagnacją przeszkadza większej liczbie osób. W grze nadal brakuje funkcji replay, statystyk czy wsparcia dla turniejów.

W tym roku Blizzard chce zwiększyć liczbę osób pracujących nad Hearthstone, co ma pomóc w przygotowywaniu ciekawszej i głębszej zawartości oraz poprawieniu wrażeń z rozgrywki na urządzeniach mobilnych.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2019-02-21 18:41:28