LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Projekt polskiego Bloober Teamu dofinansowany kwotą 400 tys. zł

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju postanowiło w zdecydowanej większości sfinansować przedsięwzięcie Bloober Teamu, kryjące się pod nazwą Medium.

Krakowska spółka Bloober Team zdecydowała się wnioskować o objęcie ochroną patentową innowacyjnego sposobu jednoczesnej rozgrywki na dwóch lub większej liczbie ekranów. Przedsięwzięcie kryje się pod nazwą Medium. W ramach IV konkursu Patent Plus zostało dofinansowane kwotą 400 tys. zł, co stanowi 79 proc. kosztów kwalifikowanych. Pieniądze przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Uważamy, że nasza technologia jest na tyle innowacyjna i unikalna, że zdecydowaliśmy się na objęcie jej ochroną patentową. Na chwilę obecną nie chcemy jednak podawać zbyt wielu informacji na jej temat - będziemy o tym mówić szerzej w przyszłym roku - mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Teamu.

Medium ma zostać opatentowane m.in. w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy jej zastosowanie będzie można podziwiać w grze noszącej taką samą nazwę, jak wspomniana technologia. Jej premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2014-12-30 15:45:34