LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Prison Architect zarobił już 19 milionów dolarów

Serwis Eurogamer przeprowadził rozmowę z założycielami studia Introversion Software na temat gry Prison Architect.

Według danych zaprezentowanych przez Mike'a Morrisa, do 26 września Prison Architect rozszedł się w ponad 1,25 miliona kopii i zarobił dla Introversion ponad 19 milionów dolarów. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że ta produkcja uratowała studio.

W tej sytuacji można by przypuszczać, że twórcy nie porzucą tego tytułu. Potwierdzili to obaj twórcy, deklarując, że na ten moment studio skupia się na uniknięciu błędów w związku z nadchodzącą premierą, a w planach są kolejne aktualizacje (wiemy już, że w dniu premiery pojawi się nowy tryb rozgrywki). Gdy jednak zapytano ich o kolejne produkcje, Chris Delay szczerze przyznał, że choć pracował nad pewnymi prototypami, to nadal nie wie, kiedy zaprezentuje „coś nowego”. Widać wyraźnie, że wcześniejszy kryzys odcisnął swoje piętno na twórcach, co zresztą sami otwarcie przyznali i podali jako główny powód, dla którego na razie skupiają się na premierze Prison Architect. Jak stwierdził Delay, w biznesie growym bardzo łatwo stracić pieniądze, tak więc choć Introversion jest „w bardzo, bardzo dobrej kondycji” i może sobie pozwolić na finansowanie kolejnych projektów, deweloperzy wolą zachować daleko idącą ostrożność:

„Firma jest w tej chwili w bardzo, bardzo dobrej kondycji. Ale sądzimy, że Prison Architect może być największym przebojem w ciągu naszych następnych 15 lat w Introversion, dlatego też byliśmy bardziej ostrożni w gospodarowaniu funduszami pozyskanymi dzięki tej produkcji. Ponieważ wiemy, że nigdy więcej nie może nam zabraknąć pieniędzy. Nie dlatego, że zarobiliśmy tak wiele, lecz dlatego, że byłoby to zbrodniczo niedbałe z naszej strony, gdybyśmy w kwestiach finansowych ponownie musieli liczyć na czyjąś łaskę”.

Nie znaczy to, że nie poznaliśmy żadnych informacji o ewentualnej nowej produkcji studia, tyle że są to spore ogólniki. Akcja gry na pewno nie będzie rozgrywać się w więzieniu. Nie znajdziemy w niej także systemu rozbudowy. Czym jednak będzie, nie dowiemy się jeszcze przez długi czas.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2015-10-01 17:10:23