LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Prezes Blizzarda: jesteśmy głównie deweloperami PC i to się nie zmieni

W wywiadzie udzielonym serwisowi Game Informer prezes Blizzard Entertainment potwierdził, że jego firma tworzy przede wszystkim gry komputerowe.

Za sprawą takich hitów, jak Diablo 2, StarCraft czy World of Warcraft firma Blizzard Entertainment jest przez graczy kojarzona głównie z platformą PC. Choć w ostatnim czasie wspomniane studio coraz mocniej angażuje się w rynek konsolowy, a nawet mobilny, to wygląda na to, że wcale nie zamierza nadmiernie oddalać się od wizerunku „pecetowego dewelopera”. Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielił się niedawno świeżo mianowany prezes firmy, J. Allen Brack.

Nie staniemy się firmą tworzącą wyłącznie mobilne tytuły. Jesteśmy pecetowcami. Mamy silne korzenie w konsolach, od bardzo wczesnych dni, ale przez bardzo długi czas byliśmy przede wszystkim deweloperami PC i to się nie zmieni. Wielu z nas jest wielkimi fanami i uważa pecety za swoją ulubioną platformę i PC pozostanie olbrzymią częścią (Blizzarda – przyp. red.) – podkreśla szef studia w wywiadzie udzielonym serwisowi Game Informer.

J. Allen Brack odnotowuje jednak, że urządzenia mobilne są niezwykle ważne – smartfony i tablety to obecnie największa platforma do grania.

Urządzenia mobilne to ogromna platforma do gier. To największa platforma. Czy możemy stworzyć na tym urządzeniu autentyczne, fajne doświadczenia Blizzarda? Sądzimy, że możemy. I uważamy, że to może być bardzo fajne. (...) Marki, postacie i światy, które mamy, chcemy je zobaczyć w wielu miejscach. Chcemy je przenieść na telefon komórkowy. Mieliśmy już film Warcraft. Chcielibyśmy zobaczyć tego więcej. Mamy książki, komiksy i inne rzeczy, które zrobiliśmy. To sprawia, że myślę, iż te marki są wystarczająco duże i warto oferować większej liczbie osób możliwość doświadczenia ich - czytamy dalej.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2019-05-29 12:28:53