LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Premiera kosmicznego 4X Endless Space

Wreszcie nadszedł dzień, na który fani kosmicznych strategii czekali od dawna. Dzisiaj wieczorem do sprzedaży trafi gra 4X Endless Space.

Gra sprzedawana będzie w cenie 20,99 euro, czyli w przeliczeniu około 88 złotych.

Endless Space to kosmiczna strategia 4X będąca debiutanckim projektem francuskiego zespołu Amplitude Games. Akcję osadzono w odległej przyszłości, w galaktyce będącej domem dla ośmiu potężnych cywilizacji. Gracze przejmą kontrolę nad jedną z nich i spróbują uzyskać dominującą pozycję nad konkurencyjnymi nacjami. Świat gry ma zawierać setki systemów planetarnych - w każdym z nich znajdziemy unikalne planety, surowce i sekrety. Wśród tych ostatnich pojawią się m.in. artefakty wymarłych cywilizacji.Co ciekawe, wszystko to, łącznie z bitwami, rozgrywane będzie w systemie turowym. Gwiezdne starcia urozmaici system modyfikacji statków, dzięki któremu samodzielnie wybierzemy napęd, opancerzenie i uzbrojenie każdej jednostki. Konflikty zbrojne nie będą jedynym sposobem na zdominowanie przeciwników. Równie dobrze sprawdzi się dyplomacja, handel czy przegonienie rywali w wyścigu technologicznym.

Galaktyka generowana będzie losowo w oparciu o ustalone przez nas parametry, dzięki czemu grę będzie można przechodzić wiele razy bez znużenia. Autorzy przygotowali również tryb wieloosobowy. W nim wszystkie strony będą wykonywały swoje ruchy jednocześnie, co znacznie przyspieszy rozgrywkę.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2012-07-04 13:24:55