LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Powstaje SimCity 5? Ujawniono artworki, szczegóły oraz datę premiery

Obrazki, sporo informacji, przecieki ze studia EA Maxis... Wiele wskazuje na to, że kto wie, ale być może gdzieś tam powstaje SimCity 5.

Artworki pochodzące niby to z SimCity 5 zaprezentował dziś serwis All Games Beta. Nie podano żadnego źródła, ale trzeba przyznać, że obrazki prezentują wystarczająco "simowato", by uznać je za arty z piątej części SimCity. Brak źródła każe nam jednak zachować odpowiednią dozę ostrożności.

I gdyby w tym miejscu doniesienia na temat SimCity 5 się kończyły, sprawy by praktycznie nie było - ale "na rzeczy" jest znacznie więcej. Wszystko dlatego, że po internecie zaczęły krążyć informacje o SimCity 5 rzekomo pochodzące z zapowiedzi tej produkcji z niemieckiego GameStara.

Co GameStar pisze na temat SimCity 5? Okazuje się, że nowa część serii (o ile to wszystko jest prawdą naturalnie) nazywać będzie się po prostu SimCity. Trend ten idealnie wpasuje się w ukochane ostatnio przez producentów "restarty" serii. Nowe SimCity ukazać by się miało w 2013 roku. Akcja gry umiejscowiona została ponoć 20 lat po poprzednich częściach i traktuje o organicznych miastach przyszłości, dzięki czemu twórcy nie trzeba muszą trzymać się amerykańskiego, "kwadratowego" stylu budowy miast. W treści wspomina się także o zupełnie nowym silniku napędzającym SimCity oraz ogólnoświatowej liście rankingowej, na której gracze walczyć będą o miejsce najbardziej efektywnego twórcę metropolii. Cały tekst wspomnianej zapowiedzi pochodzącej ponoć z GameStara znajdziecie tutaj.

To wszystko oczywiście mocno niepotwierdzone, ale... no właśnie i tutaj pojawia się światełko w tunelu nadające całości sens. Przecież zaledwie kilka dni temu EA Maxis zapowiedziało wielkie wydarzenie na marcowym GDC. Czyżby chodziło o zapowiedź SimCity? Dowiemy się już niebawem.

Źródło:
Paweł "Zaix_91" Pochowski - gram.pl


Klemens
2012-03-01 00:47:31