LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Postapokaliptyczne Sheltered zadebiutuje 15 marca

Jeśli jest ktoś, komu nadal tęskno do radioaktywnego powietrza i zrujnowanych miast, powinien zainteresować się Sheltered.

Pełna wersja gry, która przekonała do siebie graczy zarówno podczas kampanii na Kickstarterze, jak i w czasie głosowania na platformie Greenlight, zadebiutuje 15 marca na PC, Macu, Linuksie, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Głównym celem w Sheltered jest zapewnienie przetrwania stworzonej przez siebie rodzinie, ukrywającej się w podziemnym schronie. Tradycyjnie musimy zadbać o zapasy pożywienia oraz wody, jednocześnie nie zapominając o regularnym naprawianiu wyposażenia naszej kryjówki. Od czasu do czasu wyjdziemy także na zewnątrz, by poszukać materiałów do budowy kolejnych przedmiotów lub odnaleźć innych ocalałych, którym moglibyśmy pomóc. Bardzo dużą rolę w produkcji studia Unicube odgrywa aspekt psychologiczny – w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się postać, oraz podjętych wyborów, negatywnym zmianom może ulec zdrowie oraz rozwijane umiejętności, co ograniczy skuteczność danego bohatera podczas wypraw na powierzchnię. A że śmierć czai się na każdym kroku i jest permanentna, warto dbać o każdą potrzebę z jak największą dokładnością. Od strony technicznej Sheltered nie powala – pixel-artowa stylistyka jest ostatnimi czasy bardzo popularna, trudno więc specjalnie się nad nią zachwycać.

Gra na PC jest dostępna już od sierpnia ubiegłego roku w usłudze Wczesnego Dostępu i dotychczasowe recenzje graczy są bardzo zachęcające – aż 85% spośród prawie 900 ocen jest pozytywnych. Jak jednak poradzi sobie Sheltered, gdy trafi na rynek jako ukończona produkcja? Przekonamy się już na początku przyszłego tygodnia.

Źródło:
Jakub Mirowski - GRY-OnLine


Klemens
2016-03-11 18:06:19