LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Popularność gry Dota 2 najwyższa od dwóch lat

Liczba użytkowników stworzonej przez Valve gry typu MOBA powróciła do poziomu z początku 2017 roku.

Na wzrost popularności gry Dota 2 złożyło się wiele czynników. Liczba graczy wróciła do poziomu sprzed dwóch lat (średnio ok. 600 tys. osób) zaraz po premierze patcha 7.21, który wniósł do produkcji masę zmian (m.in. poprawę balansu). Mniej więcej w tym samym okresie rozpoczął się także nowy sezon rankingowy oraz specjalne wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku.

Chęć zdobycia nagród eventowych, konieczność wbicia nowej rangi oraz zaciekawienie zmianami wprowadzonymi w nowej łatce to mimo wszystko za mało, aby wywołać tak duży skok w popularności tytułu. Głównej przyczyny powrotu gry Dota 2 do łask graczy należy doszukiwać się w modzie Dota Auto Chess.

Dota Auto Chess to zyskujący coraz większą popularność mod autorstwa chińskiej grupy Drodo Studio. Gdyby został wydany na Steamie jako samodzielna produkcja, byłby prawdopodobnie czwartą najpopularniejszą obecnie grą na platformie pod względem aktualnej liczby graczy. Co ciekawe, nieoficjalna wariacja na temat gry Dota 2 radzi sobie nieporównywalnie lepiej niż oficjalny spin-off pod postacią Artifact.

Źródło:
"Frozen" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-11 17:41:50