LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ponad dwa lata pozbawienia wolności dla szefa grupy DerpTrolling za ataki DDoS na Sony Online Entertainment

Przyszedł czas zapłacić (i to dosłownie) za trollowanie w sieci.

Austin Thompson, przywódca grupy hakerów znanej jako DerpTrolling, został prawomocnie skazany na 27 miesięcy pozbawienia wolności i 95 tysięcy dolarów rekompensaty za serię ataków DDoS, które w latach 2013 i 2014 naruszyły działanie serwerów firmy Sony Online Entertainment (aktualnie Daybreak Games), Blizzard Entertainment oraz takich tytułów jak League of Legends czy Dota 2. Thomson przyznał się do stawianych mu zarzutów jeszcze w 2018 roku, ale dopiero w minionych dniach usłyszał wyrok.

Co ciekawe, DerpTrolling nie było jedyną grupą, która dała się we znaki firmie Daybreak Games. Ekipa znana jako Lizard Squad także atakowała serwery obsługiwanych przez SOE gier, a nawet dopuściła się fałszywego alarmu bombowego za pośrednictwem Twittera, by uziemić samolot, którym miał lecieć ówczesny prezes Sony Online Entertainment/Daybreak Games – John Smedley. Ten krótko po wspomnianym incydencie ustąpił z funkcji prezesa firmy.

Jeśli nie do końca orientujecie się, czym jest atak DDoS, to spieszymy z wyjaśnieniami. Podczas ataku hakerzy korzystają z przejętych z pomocą specjalnego oprogramowania komputerów, które jednocześnie zaczynają wysyłać serie zapytań na określony serwer. Nasilenie zapytań do bazy jest na tyle duże, iż pożera wszystkie wolne zasoby i na krótki czas prowadzi do zawieszenia lub wyłączenia określonej usługi. I jak się domyślacie, działanie to jest przestępstwem.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-07-04 22:37:07