LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ponad 8 milionów użytkowników równocześnie zalogowanych na Steam

Według statystyk firmy Valve na jej flagowej platformie 27 grudnia zalogowanych równocześnie było ponad 8 milionów użytkowników, a dokładnie 8.156.455 osób.

To nieco ponad 135 tysięcy więcej niż w czerwcu. Biorąc pod uwagę, że rok temu na Steamie spędzało czas 7 mln użytkowników, a dwa lata temu 6 mln, to cała platforma rozwija się konsekwentnie. Oczywiście niemały wpływ na taki wynik miał okres świąteczny i duża ilość wolnego czasu na granie. Mimo to kwestią niezbyt odległą w czasie wydaje się chwila, gdy Steam osiągnie kolejny kamień milowy i w końcu dojdzie do okrągłej liczby 10 milionów zalogowanych osób w tym samym momencie.

Valve opublikowało również statystykę, dzięki której możemy zobaczyć najpopularniejsze tytuły ogrywane na Steamie. Zestawienie otwiera Dota 2, a na drugim miejscu plasuje się Counter-Strike: Global Offensive. Obie gry miażdżą konkurencję jeśli chodzi o sławę. Na trzecim miejscu znalazło się Team Fortress 2, zaś niesłabnąca popularność The Elder Scrolls V: Skyrim świadczy o dużym sukcesie sceny moderskiej i jej wpływ na żywotność gier.

Źródło:
"Orbech" - GRY-OnLine


Klemens
2014-12-29 09:13:37