LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Polska gra The Universim znów pozwoli pobawić się w boga

Crytivo Games chce przywrócić do łask gatunek god-game i pozwolić graczom zarządzać całą planetą - dbać o jej mieszkańców lub zsyłać kataklizmy...

W The Universim musimy dbać o Nuggetów zamieszkujących planetę i zaspokajać ich potrzeby oraz zarządzać wznoszeniem kolejnych budynków i rozwojem technologii, by w końcu mogli wyruszyć na podbój innych planet. Jeśli zapewnimy im dobre warunki do życia, takie jak mieszkania czy opieka medyczna, będzie pojawiało się coraz więcej dzieci. Od nas będzie jednak zależało, czy będziemy dla nich dobrzy, czy postanowimy rządzić żelazną ręką. The Universim to pierwsze dzieło studia Crytivo Games, składającego się z twórców z całego świata, mających jednak doświadczenie zdobyte przy innych projektach.

- Universim jest produkcją typu god-game, próbującą przywrócić ten gatunek do łask graczy - wyjaśnia Crytivo Games. - Nie jest jednak kalką żadnej z wcześniej powstałych gier. Nie jest też hołdem dla żadnej z nich, a jedynie gatunku jaki reprezentowały. Otrzymujemy losowo wygenerowaną planetę, na której musimy zadbać o swoich poddanych. Im bardziej będą szczęśliwi tym lepiej będę pracować. Jeśli jednak zaczną się buntować... No cóż, mały meteoryt niejednego krnąbrnego wyznawcę nawrócił na właściwą ścieżkę. Ostatecznie, gdy wyprowadzimy pierwszy statek na orbitę planety będziemy w stanie kolonizować planety innych graczy albo zginąć marnie przy ich przewadze technologicznej.

The Universim zostało sfinansowane na Kickstarterze w maju 2014 roku. Gra znajduje się aktualnie w wersji alfa i w tej właśnie wersji została udostępniona na początku sierpnia 5000 osobom, które podczas zbiórki nie poskąpiły grosza.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2016-08-24 21:07:30