LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Polscy twórcy gier zarabają średnio ok. 2-9 tysięcy złotych? Znamy wyniki badań

Na facebookowym profilu Polski GameDev pojawiły się wyniki badań mających na celu oszacowanie zarobków polskich twórców gier.

Ujawnione statystyki powstały na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród przedstawicieli branży polskiego dewelopingu. Łącznie przepytano prawie 200 osób zajmujących różne stanowiska - od projektantów i artystów, aż po producentów i programistów. Szczegółowe dane przedstawia infografika widoczna na dole tej wiadomości – warto dodać, że są to miesięczne zarobki netto, które pracownicy dostają „do ręki”.

Po przeanalizowaniu wyników daje się zauważyć, że średnie zarobki netto w rodzimej branży tworzenia gier wynoszą od 2 tysięcy do ok. 9 tysięcy złotych. Wysokość stawek zależy nie tylko od zajmowanego stanowiska, ale także od konkretnej specjalizacji i długości stażu. Gołym okiem daje się zauważyć, że wśród ankietowanych najlepiej powodzi się programistom ze średnimi zarobkami w wysokości 5924 złotych. Jednak przy odpowiednio długim stażu (ponad 6 lat) i specjalizacji głównego programisty można dość znacznie przekroczyć kwotę 8000 złotych.

Na nieco niższym poziomie stoją zarobki artystów (średnio 5303 złotych) oraz producentów (5060 złotych). Warto jednak zwrócić uwagę na stosunkowo niskie płace początkujących producentów – badania wykazały, że takie osoby ze stażem poniżej trzech lat otrzymują średnio 2000 złotych miesięcznie. Najniższą średnią zarobków legitymują się artyści oraz przedstawiciele działu QA zajmującego się jakością produktów. W tym przypadku mowa o średniej płacy na poziomie 3900 złotych.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2012-10-03 18:09:47