LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Pokemon GO zadebiutuje już w lipcu. Gra dostanie też gadżet Pokemon GO Plus

Wreszcie otrzymaliśmy potwierdzenie, że Pokemon GO zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Informacje te pochodzą z oficjalnego streama zorganizowanego przez firmę Nintendo podczas targów E3. Schowany w morzu zapowiedzi i materiałów konsolowych znalazł się tam fragment, podczas którego legendarny projektant Shigeru Miyamoto ogłosił, że współpracujący z produkcją gadżet znany jako Pokemon GO Plus zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a sama gra ukaże się trochę wcześniej.

Podczas E3 ujawniono również kilka nowych informacji. Nintendo zapewniło, że gra zawierać będzie wiele z ukochanych przez fanów mechanizmów i rozwiązań. Przykładowo, zachowane zostanie powiązane typów pokemonów z lokacjami, w których występują. Np. trawiastego pokemona złapiemy na łąkach, a wodnego w portach miejskich i nad rzekami. Najcenniejsze stworki będą trudne do schwytania i jeśli nie uda nam się to za pierwszym podejściem, to potencjalna zdobycz ucieknie.

Gra położy nacisk na rozwój Pokemonów nie poprzez walkę (choć tej nie zabraknie), ale poprzez ewolucję w formie łączenia zgromadzonych stworków. Celem autorów jest bowiem zachęcenie graczy do kolekcjonowania jak największej ilości okazów, co wiązać się będzie z intensywnym zwiedzaniem świata rzeczywistego. Dlatego w dniu premiery zabraknie systemu handlu wymiennego z innymi trenerami i ta opcja zostanie dodana dopiero w późniejszym terminie.

Ponadto podano kilka nowych konkretów odnośnie wspomnianego gadżetu Pokemon GO Plus. Ma on pozwolić graczom na chwytanie stworków bez wyciągania telefonu. Wibracje poinformują nas o znajdującym się w pobliżu okazie, a różnokolorowe światła przekażą czy udało nam się złapać stworka, czy nie. Urządzenie ma kosztować 34,99 dolara, czyli ok. 140 złotych i będzie się komunikowało z urządzeniem mobilnym za pomocą połączenia Bluetooth. Trochę dużo, jak na prosty gadżet, ale warto pamiętać, że Pokemon GO Plus nie będzie wymagane do zabawy.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-06-16 15:02:27