LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Podboje Filipa II Macedońskiego w nowej grze RTS

Słynny Filip II był ojcem jeszcze sławniejszego Aleksandra III Wielkiego i w dużej mierze przyczynił się do póĽniejszych sukcesów syna. PeCetowa gra strategiczna typu RTS o nazwie Hegemony: Philip of Macedon, przygotowywana przez kanadyjską firmę Longbow Digital Arts, nawiąże właśnie do czasów umacniania się królestwa macedońskiego w połowie IV wieku p.n.e.

Początkowo kontrolować mamy jedynie niewielki obszar, ale wraz z kolejnymi zwycięstwami militarnymi podporządkujemy sobie nowe terytoria, aby ostatecznie osiągnąć hegemonię w świecie greckim i stworzyć odpowiednie zaplecze przed walną wyprawą wojenną na Persję.

Developerzy postarają się nie tylko o zgodność z realiami historycznymi w materii dat konkretnych bitew, nazw geograficznych i innych podobnych danych, lecz także zaimplementują wirtualną mapę, powstałą na podstawie fotografii satelitarnych i obejmującą ponad milion kilometrów kwadratowych (głównie basen Morza Egejskiego).

Szczegółowo dopracowana grafika trójwymiarowa znakomicie zaprezentuje zarówno środowisko naturalne (wysokie góry, trawiaste równiny etc.), jak i rozmaite jednostki bojowe (m.in. hoplici i jeĽdĽcy), ustawione w różnorodnych szykach. Dzięki opcji przybliżania i oddalania obrazu zawsze otrzymamy doskonały przegląd sytuacji. Oprócz prowadzenia działań militarnych będziemy musieli także np. wysyłać zaufanych ludzi na przeszpiegi i troszczyć się o logistykę (wydobędziemy surowce oraz skonstruujemy budynki gospodarcze, domy mieszkalne itd.)

Civ

Civ

CivKlemens
2005-06-06 13:50:48