LOGOWANIE
Zarejestruj sie

PlayStation 3 wraca do Europy

Sądowych przepychanek między LG a Sony ciąg dalszy.

Przypomnijmy, że chodziło o rozwiązania patentowe LG dotyczące napędów Blu-ray, które to Sony miało naruszyć. Wszystkie konsole PlayStation 3 importowane do Europy zostały przejęte przez organy sprawiedliwości i przez kolejnych 240 godzin (10 dni) nie mogły opuścić magazynów i trafić na rynek.

Decyzja sądu jest jednak korzystna dla japońskiego giganta. 300 000 przetrzymywanych konsol nie będzie już przetrzymywanych i trafi do sklepów w całej Europie. Co więcej, to LG ma zapłacić Sony, poniesione przez firmę koszty rozprawy sądowej i przetrzymywania konsol, wynoszące 130 000 euro. Firma powinna pospieszyć się z uiszczeniem tej opłaty, bowiem za każdy dzień zwłoki doliczane będzie dodatkowo aż 200 000 euro kary.

Pomimo tego, że Sony wygrało pierwszą rundę walki o patenty, to nie jest to jeszcze koniec tej wojny. Właściwa sprawa toczyć może się latami i rozstrzygnie, czy LG rzeczywiście posiada zastrzeżone patentem rozwiązania, które producent PlayStation 3 naruszył. Dopiero wtedy jasne będzie czy i ile Sony musi za swoją nieuwagę zapłacić.

Źródło:
Marcin Dąbrowski - Imperium Gier


Klemens
2011-03-13 17:44:20