LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Plants vs. Zombies Heroes – karciankowa odsłona marki rozpoczęła podbój rynku mobilnego

Firma Electronic Arts i studio PopCap wypuściło Plants vs. Zombies Heroes, czyli karciankową odsłonę popularnej marki, opowiadającej o wojnie roślin z żywymi trupami.

Pod względem fabularnym gra opowiada oczywiście o walce roślin z zombiakami, ale do tych znanych realiów dorzuca elementy zainspirowane komiksami o superbohaterach. Wyposażeni w peleryny i maski herosi występują po obu stronach konfliktu, oferując graczom dostęp do wielu ciekawych supermocy. Wszystko to oczywiście jest potraktowano z typowym dla tej serii dużym przymrużeniem oka.

Podczas karcianych bitew nie korzystamy jednak tylko z superbohaterów. Są oni jedynie potężnymi jednostkami specjalnymi, a trzon naszych armii składa się ze zwykłych zombiaków i roślin, tych samych, które poznaliśmy w poprzednich odsłonach serii. Każda z nich reprezentowana jest oczywiście przez unikalną kartę, podobnie jak superbohaterowie. Do tego dochodzą jeszcze karty aktywujące zdolności. Z tych trzech kategorii kompletujemy własną talię przed każdym meczem, a duża część całej zabawy obraca się wokół kolekcjonowania i ulepszania poszczególnych okazów.

Same starcia toczymy na pionowych mapach, podzielonych na ścieżki. Zagrywając karty jednostek materializujemy je w konkretnym miejscach na polu bitewnym, co dodaje całości lekko strategicznego posmaku, którego brakuje w klasycznych karciankach.

Plants vs. Zombies Heroes ukazało się w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, tak samo jak praktycznie wszystkie mobilne produkcje Electronic Arts w ostatnich kilku latach.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-10-20 18:01:15