LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Planszowe Dark Souls ufundowane w 3 minuty

Chyba nikt nie spodziewał się, że twórcy Dark Souls – The Board Game zbiorą wymaganą kwotę 50 tysięcy funtów już w 3 minuty po otwarciu zbiórki, a w ciągu 2 godzin na ich koncie znajdzie się 200 tysięcy funtów. I to bynajmniej nie koniec, bo w chwili pisania tekstu ponad 6 tysięcy osób ofiarowało łącznie ponad 500 tysięcy funtów, a kwota ta nieustannie rośnie.

Najwyraźniej zespół Steamforged Games nie spodziewał się takiego poparcia, jako że jak dotąd najwyższy z celów dodatkowych wymagał zebrania 90 tysięcy funtów.

Czym właściwie jest Dark Souls – The Board Game? Najprościej rzecz ujmując, gra oferuje rozgrywkę znaną z tzw. dungeon crawlerów, przy czym nawiązania do Dark Souls bynajmniej nie ograniczają się tylko do nazw i wyglądu kart czy modeli. Podobnie jak w komputerowej serii, rozgrywka ma premiować rozwagę i strategiczne planowanie, a bezlitośnie karać bezmyślne działania. Spore znaczenie będzie miało rozmieszczenie postaci, jako że przeciwnicy po swoich akcjach będą bardziej podatni na ataki z określonej strony. Dochodzi do tego wspólny pasek dla kondycji oraz zdrowia, przez co szaleńcze atakowanie postacią nie będzie najrozsądniejszym pomysłem. Gracze otrzymają do wyboru 6 klas (pierwotnie jedynie 4 – łowca i piromanta stanowili cele dodatkowe), a grać będzie można w pojedynkę lub w kooperacji maksymalnie czterech graczy. Pojawią się także ogniska, które pozwolą na wypoczęcie i wydanie zebranych dusz, ale – podobnie jak w elektronicznych Dark Souls – zresetują świat gry, stawiając graczy przed dylematem dobrze znanym fanom serii: wrócić do ogniska i ponownie przedzierać się przez poznane już obszary, czy też zaryzykować utratę wszystkiego i iść dalej? Również interfejs ekwipunku jako żywo przypomina ten z oryginału, ale pojawi się też kilka poziomów trudności, co pozwoli na rozgrywkę także początkującym.

Jeśli chodzi o zawartość planszowego Dark Souls, w zestawie znajdą się 3 figurki bossów (Tancerka z Mroźnej Doliny oraz duet Ornstein i Smough), 5 minibossów i 16 podstawowych przeciwników, jak również 4 talie kart, odpowiedzialne za spotkania z wrogami, skarby, ekwipunek oraz działania bossa. Do tego dojdą karty postaci i bossów, 3 rodzaje kości do gry, 7 dwustronnych plansz oraz przeróżne znaczniki. Same figurki z pewnością wyglądają bardzo dobrze, a założenia prezentują się obiecująco. Niemniej po jednym filmiku z potyczki z bossem trudno powiedzieć, czy rozgrywka okaże się tak interesująca, jak obiecują twórcy. Jednak największe obawy budzi cena gry, wyznaczona na 75 funtów (plus koszt wysyłki). Można jedynie mieć nadzieję, że gdy Dark Souls – The Board Game trafi na sklepowe półki, będzie kosztować nieco mniej. Premierę przewidziano na kwiecień 2017 roku.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-04-20 12:52:43