LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Planszówka Company of Heroes z sukcesem na Kickstarterze

Dobra wiadomość dla fanów gier w realiach II wojny światowej.

Opracowana przez studio Bad Crow Games we współpracy z firmą SEGA i studiem Relic Entertainment gra planszowa nawiązująca do marki Company of Heroes odniosła duży sukces podczas zbiórki na Kickstarterze. Twórcy przekonują, że w chwili rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej gra była gotowa niemal w 90%, a i tak udało im się dwukrotnie przekroczyć zakładany próg 100 tysięcy dolarów. W chwili pisania wiadomości na produkcję planszówki udało się już zebrać ponad 270 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostały jeszcze niecałe 3 tygodnie.

Bad Crow Games przekonuje, że Company of Heroes Board Game skierowane jest zarówno do fanów gier wyprodukowanych przez Relic, jak i do wszystkich miłośników gier planszowych nawiązujących do II wojny światowej. Tytuł wyróżnia się mocniejszym zaakcentowaniem mechanik typowych dla strategii czasu rzeczywistego – zbieraniem i kolekcjonowaniem surowców, ale nie zabraknie też typowo taktycznych zagrywek z udziałem rozmaitych jednostek. Całość zgrabnie połączy bitewniaka z elementami strategii ekonomicznej.

Na kickstarterowej stronie gry czytamy, że podstawowy zestaw do gry nabędziemy za niespełna 100 dolarów (ok. 400 PLN). W nim znajdziemy: 32 figurki pojazdów; 150 figurek dla jednostek piechoty; 55 kości do gry; 44 tacki na figurki; 120 akrylowych znaczników i 12 płytek produkcyjnych. W grze pojawią się cztery grywalne frakcje: USA, Brytyjczycy, Związek Radziecki i Wehrmacht.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-06-05 18:55:17