LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Pierwszy dzień Wielkiego Finału Wargaming.net League w World of Tanks zakończony. Polacy przeszli do kolejnego etapu

Wczoraj, w warszawskich Złotych Tarasach, rozpoczął się Wielki Finał trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w World of Tanks.

Gra toczy się o wielką stawkę, gdyż pula nagród wynosi aż 300 tys. dolarów, czyli ponad 900 tys. zł. W związku z tym, po zmaganiach czternastu świetnych zespołów można było oczekiwać emocjonujących potyczek. Tych nie zabrakło już podczas pierwszego dnia, kiedy to awans do dalszych rozgrywek zapewniła sobie polska ekipa Lemming Train, w pięknym stylu pokonując zespół S.I.M.P., z którym przegrała jeden mecz kilka godzin wcześniej. Dziś czekają na nas kolejne spotkania (rozgrywki odbywać będą się w godzinach 9:00 – 19:00), a jutro przyjdzie czas na ostatnie starcia i zakończenie Wielkiego Finału trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League.

Piątkowe mecze sprawiły publiczności zebranej w Złotych Tarasach dużą przyjemność. Oto grający z dziką kartą polski zespół Lemming Train awansował do następnej fazy, pokonując potencjalnie silniejszych przeciwników. Polacy początkowo poradzili sobie z Synergy, by jednak przegrać mecz z teamem S.I.M.P. Na szczęście ta porażka tylko dodała „Lemingom” skrzydeł. W ostatnim starciu, decydującym o awansie do dalszych rozgrywek, odpowiedzieli S.I.M.P pięknym za nadobne, pewnie zwyciężając 2:1. Przypomina się casus Virtus.pro z finałów IEM w Katowicach sprzed trzech tygodni – wtedy polski zespół grający w Counter-Strike: Global Offensive prezentował się z dnia na dzień coraz lepiej, a w finale sięgnął po zwycięstwo (i 100 tys. dolarów).

Do dalszych zmagań, oprócz rodzimej ekipy, przeszły także zespoły Virtus.pro, The RED Rush: Unity, JL E-Sports Club, Fnatic, Natus Vincere, PvP Superfriends oraz ARETE.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2014-04-05 11:10:05