LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Patrick Söderlund odchodzi z EA

Patrick Söderlund, który przez ostatnie lata piastował stanowisko głównego dyrektora kreatywnego Electronic Arts, podjął decyzję o odejściu z firmy.

W związku z tym w ciągu najbliższych trzech miesięcy EA czeka szereg zmian, na czele z dołączeniem zespołu SEED (dowodzonego przez Johana Anderssona) do głównych studiów deweloperskich tego wydawniczego giganta, ujednoliceniem „doświadczeń” towarzyszących zabawie w grach sygnowanych jego logo (nad czym ma czuwać Jason Wozencroft) oraz zwiększeniem znaczenia produkcji tworzonych w ramach programów EA Originals oraz EA Partners.

Ostatnio Söderlund znalazł się na ustach graczy za sprawą kontrowersyjnej „porady” dla przeciwników obecności kobiet w Battlefieldzie V. Nim zasiadł w fotelu dyrektora generalnego firmy, szefował zespołowi DICE, czuwając nad rozwojem nie tylko serii Battlefield (oraz innych cykli tworzonych przez Szwedów), lecz także technologii Frostbite, która wyrosła na potężne narzędzie napędzające większość gier wydawanych przez Electronic Arts.

Po niemal dwudziestu latach postanowił jednak poszukać sobie nowych wyzwań. Z uwagi na fakt, że sam zainteresowany nie podzielił się swoimi planami na przyszłość (a Wilson zdradził jedynie tyle, że rozpocznie on „nowy rozdział” w swojej karierze), na chwilę obecną trudno wyrokować, czym się zajmie w ciągu nadchodzących miesięcy. Nic jednak nie wskazuje na to, by wzorem chociażby Raya Muzyki i Grega Zeschuka miał pożegnać się z branżą gier wideo.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine


Klemens
2018-08-14 18:28:06