LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley

Niezwykle popularna na urządzeniach mobilnych gra Monument Valley doczeka się filmowej adaptacji od Paramount Pictures.

Jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, którego krótkometrażowa animacja zatytułowana Feast zdobyła Oscara w 2014 roku; poza tym w jego portfolio można znaleźć między innymi ciepło przyjętą Wielką Szóstkę. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w omawianej produkcji, jednak autorzy raczej nie zamierzają zbytnio odbiegać od oryginalnej wizji. Bohaterowie filmu trafią bowiem do niezwykłego świata pobudzającego wyobraźnię… i na tym kończą się ujawnione konkrety.

Kiedy więc możemy spodziewać się premiery filmowego Monument Valley? Cóż, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Twórcy wciąż szukają scenarzysty, a sam Osborne obecnie jest zajęty tworzeniem filmu Nimona, którego premiera ma się odbyć w 2020 roku. Warto przy tym odnotować, że w chwili, w której są pisane te słowa, w Paramount Pictures trwają prace nad adaptacją przygód Sonica, w której wystąpi Jim Carrey.

Monument Valley to pełna niedomówień i tajemnic gra logiczna, opowiadająca o niemej księżniczce szukającej przebaczenia w tytułowej Dolinie Monumentów. Z nieznanych powodów bohaterka musi zmagać się z komplikującymi jej życie Ludźmi-Wronami. Przeprowadzając protagonistkę przez kolejne poziomy, gracz musi manipulować perspektywą w taki sposób, by tworzyć iluzje optyczne. Na tych samych zasadach oparto rozgrywkę w drugiej odsłonie cyklu i prawdę mówiąc, trudno sobie wyobrazić, by z owego pomysłu nie skorzystali autorzy filmu.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine


Klemens
2018-08-23 18:30:32