LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Paradox odsprzedało zewnętrznemu studiu niezapowiedzianą jeszcze grę; mamy okienko wydawnicze Crusader Kings III

Kilka ciekawostek, których Paradox Interactive nie ujawniło podczas tegorocznego PDXCON, ale umieściło w najnowszym sprawozdaniu finansowym.

Nie da się ukryć, że tegoroczna odsłona konwentu PDXCON obfitowała w masę atrakcji dla fanów strategii – oficjalna zapowiedź Crusader Kings III, wysyp dodatków do popularnych tytułów, a nawet premiera wczesnej wersji Surviving the Aftermath. Działo się, ale okazuje się, że garść ciekawostek, o których szwedzki wydawca nie wspomniał na scenie, pojawiła się w jego najnowszym sprawozdaniu finansowym.

Okazuje się, że nawet jeśli przy okazji zapowiedzi Crusader Kings III otrzymaliśmy jedynie informację, iż data premiery gry planowana jest na 2020 rok, to nie powinniśmy spodziewać się jej zbyt prędko. W przywołanym raporcie prezes firmy, Ebba Ljungerud, poinformował, że w minionym już kwartale zapowiedziano szereg dodatków i właśnie nowe grand strategy, ale te ukaże się dopiero pod koniec 2020 roku. Tym samym zainteresowani mają sporo czasu na ogranie poprzedniej, darmowej już odsłony, tym bardziej że nic nie wskazuje, by poza wspomnianym już Surviving the Aftermath Szwedzi mieli wypuścić w międzyczasie jakąś nową strategię.

Jednak to nie koniec ciekawostek z raportu Paradoksu. W sprawozdaniu znalazła się też wzmianka o nowej, jeszcze niezapowiedzianej grze, która powstawała pod okiem Paradoksu, ale ostatecznie została odsprzedana innej firmie. Co ważne, gra nie była produkowana bezpośrednio przez wewnętrzne studia Paradoksu, a przez zewnętrzne studio i niewykluczone, że to właśnie ono postanowiło wykupić projekt od wydawcy za 80 milionów koron szwedzkich, czyli ponad 32 miliony złotych. O jakim projekcie mowa? Tego nie doprecyzowano, więc pozostaje jedynie śledzić najnowsze zapowiedzi, ale niewykluczone, że szykuje się kolejna obiecująca strategia.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-11-13 09:20:52